Avustralya orman yangınlarına yardımcı olmak için Küresel İklim Değişikliği Girişimi'ne bağlı bir bitcoin bağış adresi açıldı. Bunun Avustralya'nın tarihteki en büyük orman yangını krizi olduğu söyleniyor.

Avustralya Orman Yangınlarına Yardım Etmek İçin Bitcoin Bağış Adresi Açıldı

Şu anda Avustralya, tarihinin en kötü orman yangınlarından birini görüyor ve bu da binlerce insanın evlerini terk etmesine ve yarım milyar memelileri, kuşları ve sürüngenleri ölü bırakmasına neden oldu. Şimdi Avustralya orman yangınlarına yardım sağlamak için bir Bitcoin adresi duyuruldu. Tüm bağışlar Kırsal İtfaiye Teşkilatı'na gönderilecek.

Bağışlar Zaten Akmaya Başladı

Şu anda, bitcoin adresi, adresin halka açılmasından bu yana sadece birkaç saat içinde bağışlarda yaklaşık 0.355 BTC topladı. Orman yangını şu ana kadar 14.5 milyon dönümden fazla yeri kül etti ve daha da yayılıyor. Doğal bir felaket için ilk kez kripto bağışları kabul edilmiyor. UNICEF ayrıca 2019'da bitcoin bağışlarını kabul edeceğini duyurdu.

Justin Sun iklim Değişikliği İle Mücadele Etmek İçin 1 Milyon Dolar Teklif Etti

Tron ağının kurucusu ve CEO'su Justin Sun, Greta Thunberg'in iklim değişikliği girişimine 1 milyon dolar teklif ettiğini açıkladı. Bitcoin bağışları, doğal afetlerin yaşandığı yerlerde bağış yapmanın çok etkili bir yolu olabilir, çünkü bağış, herhangi bir aracı içermeden dünyanın herhangi bir yerinden yapılabiliyor ve işlemler anlık olabiliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ