Batı Avustralya polisi, Birleşik Krallık'tan ihraç edilen 27,5 gram uyuşturucu ele geçirdi.

Avustralya Polisi’nden Başarılı Kripto Para ve Uyuşturucu Operasyonu

Batı Avustralya polisi, Birleşik Krallık'tan ihraç edilen 27,5 gram uyuşturucu ele geçirdi. Konuyla ilgili olarak Perth’te bir çift göz altına alındı. Yapılan aramda kripto para birimleri cinsinden 1,5 milyon Avustralya dolarına da el kondu.

Ele Geçirilen Kripto Para

Avustralya Sınır Gücü (ABF), Batı Avustralya polisinin bir uyuşturucu testinin ardından bir erkek ve bir kadını suçladığını açıkladı. Polis, çiftin yaklaşık 1.5 milyon dolarını kripto para birimi olarak ele geçirdi. Bu, WA polisi tarafından ele geçirilen en büyük kripto para operasyonu.

Uyuşturucu Bir Çocuk Oyuncağına Gizlenmiş

Polis, 27 yaşındaki erkek ve 25 yaşındaki kadına Avustralya Sınır Gücü'ndeki bir ihbardan sonra suçlamada bulundu. Çift, satmak amacıyla başka bir ülkeden büyük miktarda ilaç ithal etmekle suçlanıyor. Polis, İngiltere’den ithal edilen 27.5 gram ecstasy tableti ve 27.5 gram ecstasy tozu bulmuş ve bu uyuşturucular bir çocuk oyuncağı içinde gizlenmiş durumda.

“Suçlular Kripto Para Birimlerinde Fon Gizleyemez.”

Dedektif Başçavuş Paul Matthews, bu şartlarda 1,5 milyon dolarlık kripto para biriminin belirlenmesinin ve dondurulmasının, polisin çalışması gereken mevcut dijital ortamı vurguladığını söyledi. Dedektif ayrıca, yasa koyucu, yasadışı uyuşturucu fonlarını gizleyemeyeceği konusunda uyardı; çünkü kanun uygulayıcı, finansal varlıkları tutmanın olası tüm yöntemlerini araştırmak için en son teknolojileri ve dijital adli teknikleri kullanıyor. Ayrıca gözaltına alınan çift, Darknette kokain satmak ve kara para aklamak suçundan hapse atıldı..

Tutuklanan çiftin Çarşamba günü Joondalup Sulh Ceza Mahkemesinde davasının görülmesi bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ