Avustralya kamu araştırma üniversitesi RMIT, siber güvenlik ve blockchain konusunda iki yüksek lisans programını duyurmak için IBM, Palo Alto Networks ve Stone & Chalk ile ortaklık kurdu.

Avustralya Üniversitesi RMIT Blockchain Lisansüstü Programları Başlattı

Avustralya kamu araştırma üniversitesi RMIT, siber güvenlik ve blockchain konusunda iki yüksek lisans programını duyurmak için IBM, Palo Alto Networks ve Stone & Chalk ile ortaklık kurdu.

Avustralya kamu araştırma üniversitesi RMIT, 26 Mayıs'ta IBM, Palo Alto Networks ve Stone & Chalk ile ortaklık yaparak siber güvenlik alanında lisansüstü sertifika ve blockchain etkin iş alanında lisansüstü sertifika sunacağını duyurdu. Programların bu yıl Ekim ayında başlaması bekleniyor ve dokuz ay sürecek. Kamu araştırma üniversitesi, Avustralya siber güvenlik endüstrisinin önümüzdeki altı yıl içinde neredeyse 6 milyar Avustralya dolarına neredeyse üç katına çıkacağını gösteren raporlara değindi.

Blockchain geliştiricilerine talep gelecekte önemli ölçüde artacaktır

Avustralya kamu araştırma üniversitesi RMIT, siber güvenlik ve blockchain endüstrisindeki endüstri profesyonellerine artan talebi karşılamak için bu yeni programları tanıttı. Siber güvenlik sektöründeki büyüme, ülkedeki 18.000 profesyonel için talep yaratacaktır. Avustralya'daki blockchain endüstrisinin yıllık % 80 büyüme göstermesi bekleniyor. Şu anda, her 20 yöneticiden sadece biri bu alanda kolayca iş bulabilmektedir. RMIT Online CEO'su mevcut ortamın öngörülemeyen doğasının dijital manzara hakkındaki anlayışlarını güçlendirmelerini ve hızlandırmalarını gerektirdiğini söyledi.

Blockchain programının mezunları, şirketlerin teknolojiyi daha iyi uygulamalarına yardımcı olacak

RMIT Online CEO'su Helen Souness, bu teknolojilerin iş açısından kritik beceriler olarak ortaya çıktığını ve bu becerileri iş gücünde sağlayan eğitimi verdiğini söyledi. IBM Avustralya ve Yeni Zelanda için blockchain başkanı Rupert Colchester, blockchain programı mezunlarının şirketlerin teknolojiyi operasyonlarına uygulamalarına yardımcı olabileceğini belirtti. Ayrıca, öğrencilerin finans sektöründen hızlı hareket eden tüketim mallarına kadar çeşitli endüstrilerde kullanılabilecek daha şeffaf tedarik zincirleri oluşturabileceklerini belirtti.

 Bu yılın başlarında, kamu araştırma üniversitesi aynı zamanda “Blockchain Stratejisinin Geliştirilmesi” adlı sekiz haftalık bir blockchain kursu başlattı. Pandemi dünyayı durdurdu, çeşitli problemleri çözdüğü için çeşitli alanlarda blockchain teknolojisinin benimsenmesi arttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ