Avustralya makamları Bitcoin ve kripto para birimlerinin piyasada yatırım araçları olarak çalışabileceğini düşünüyor. Bu, Yeni Güney Galler bölge mahkemesi Hakimi Judith Gibson'a göre alınmış bir karar.

Avustralya Yetkilileri Bitcoin ve Kripto Para Birimlerinin Yatırım Varlıkları Olarak Çalışabileceğini Düşünüyor

Avustralya makamları Bitcoin ve kripto para birimlerinin piyasada yatırım araçları olarak çalışabileceğini düşünüyor. Bu, Yeni Güney Galler bölge mahkemesi Hakimi Judith Gibson'a göre alınmış bir karar. Hakim kripto para birimlerinin oynaklıklarına rağmen tanınmış bir yatırım şekli olduğunu belirtti.

Avustralyalı Yargıç Bitcoin'i Tanınan Bir Yatırım Biçimi Olarak Kabul Etti

Yerel haber sitesi Wauchope Gazette tarafından bildirildiği üzere Judith Gibson, Bitcoin'in bir yatırım olarak kullanılabileceğini belirtti. Bu ifade, NSW mahkemesinin, suçlayan tarafın mahkeme tarafından kontrol edilecek bir banka hesabına 13.000 $ yatırması gerektiğini belirlediği bir hakaret davasının bir parçasıydı.

Şaşırtıcı olan, davacının geleneksel bir banka hesabı yerine bir kripto para birimi hesabı kullanmasına izin verilmesi. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin çok değişken olduğu ve fiyatlarının sadece birkaç dakika içinde çok fazla dalgalanabileceği düşünülerek, bu hesapta tutulan varlıkların değeri hakkında bilgi vermesi gerekecektir.

Buna rağmen, davacı, fonların belirlenen 13.000 $ sınırının altına düştüğünde davalıya bildirmek zorundadır. Sadece birkaç gün içinde % 18'lik bir fiyat düşüşü olan Bitcoin (BTC) 10.500 $ 'dan 8.600 $' a taşındı.

Yargıç Gibson bu konuda yorum yaptı:

“Sanığın hesabın değerindeki herhangi bir düşüş hakkında derhal bildirim almasını arzu ediyorum. Bunlar belirsiz finansal zamanlar. ”

Tüm dünyadaki hükümetler kripto para birimlerini yatırım varlıkları ve yatırımcılar için yararlı araçlar olarak tanımaya başlıyor. Konuyla ilgili açık bir düzenleme olmamasına rağmen, bazı yargı alanları, dijital varlıkları kullanan bireylerin yasalar çerçevesinde faaliyet gösterdiklerinden emin olmak için açık yasal çerçeveler oluşturmaya başlıyor.

Aynı zamanda, şirketler yetkililerin kullanıcıları koruduğundan emin olmaları ve hükümetler tarafından uygulanan düzenlemeleri takip etmeleri için belirli Müşterinizi Tanı (KYC) standartlarını takip etmektedir. Buna rağmen, borsaların ve diğer kripto şirketlerinin çalışması için izlemesi gereken birleşik kontroller ve kurallar yoktur, bu da yasal çerçeveleri çok heterojen hale getiriyor.

Günümüzde, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kullanarak çok çeşitli yatırım çözümleri sunan birçok firma var. Bu, finansal hizmetleri geleneksel finansal çözümlere erişimi olmayan nüfusun daha geniş bir bölümüne genişletmek için çok yararlıdır. Şu anda, her bir Bitcoin 8.730 $ karşılığında satın alınabilir ve 159.29 milyar $ değerinde bir değere sahiptir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ