Et paketleme endüstrisinde tedarik zinciri yönetimi için ilk blockchain teknolojisinin testi geçen Kasım ayında, dünyanın en büyük hayvansal protein şirketlerinden biri olan JBS S.A. tarafından Wuhan, Çin'de COVID-19 salgınıyla açıklandı.

Avustralya

Et paketleme endüstrisinde tedarik zinciri yönetimi için ilk blockchain teknolojisinin testi geçen Kasım ayında, dünyanın en büyük hayvansal protein şirketlerinden biri olan JBS S.A. tarafından Wuhan, Çin'de COVID-19 salgınının ortaya çıkmasıyla açıklandı.

Şirketin Avustralya şubesi, ülkenin en büyük gıda işleme şirketi, pazarlamacısı ve ihracatçısıdır. Sydney merkezli yeni Lumachain ile “padoktan plakaya” veri sağlayan bir izleyici geliştirmeye başladı. Proje, Azure AI, IoT ve blockchain dahil olmak üzere Microsoft teknolojisini kullanıyor ve Avustralya'nın ulusal bilim ajansı CSIRO ile işbirliği içinde.

JBS Avustralya CEO'su Brent Eastwood'a göre:

“Bu denemenin gösterdiği uçtan uca şeffaflık, yalnızca Avustralya'nın et üreticileri için değil, tüm gıda zinciri için de büyük bir potansiyele sahip. Tüketiciler için Lumachain’in çözümü istedikleri zengin bilgileri sağlayarak ailelerine akşam yemeğinde neler besledikleri konusunda gönül rahatlığı sağlıyor.”

 JBS'nin blockchain tabanlı gıda arzı izleme girişimi, Kasım ayında JBS Avustralya ve Win Chain arasında 1,5 milyar dolarlık bir et satış anlaşması gerçekleştirdi. JBS, bir tedarik zinciri e-ticaret platformu ve Çin teknoloji devi Alibaba'nın bağlı kuruluşu olan ve taze ve canlı kaynaklarını birbirine bağlayan ve entegrasyon sağlayan uluslararası tedarikçilerinin ürünlerini Çin'de satmasına yardımcı olmak için tedarikçi, işleme, depolama, dağıtım, tedarik zinciri finansmanı ve marka pazarlaması arasında yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ