Avustralya Ulusal Üniversitesi'nin (ANU) hukuk fakültesi önümüzdeki yıl Master programında blockchain'in yasal alan üzerindeki etkisini inceleyen iki yeni ders verecek.

Avustralya

Avustralya Ulusal Üniversitesi'nin (ANU) hukuk fakültesi önümüzdeki yıl Master programında blockchain'in yasal alan üzerindeki etkisini inceleyen iki yeni ders verecek.

Kurslar, dağıtılmış defter teknolojisi, kripto para birimi ve dijital ödemelerde ortaya çıkan eğilimleri ve gelişmeleri incelemek için üniversitelerle işbirliği yapmaya çalışan bir program olan Ripple’ın Blockchain Araştırma Girişimi (UBRI) yardımıyla geliştirilmektedir.

ANU, diğer bazı Avustralya üniversitelerinde olduğu gibi, blockchain ve hukuk arasındaki kesişmeyi inceleyen lisans dersleri sunmaktadır. Melbourne Üniversitesi ve Southern Queensland Üniversitesi, DLT ve blockchain ile açıkça ilgili olan kurslar sunarken, diğer kurumlar konuyu daha geniş programlara dahil ediyor.

ANU hukuk okulu, Blockchain okuyan kursları başlatmak için Ripple ile işbirliği yapıyor

ANU Hukuk Fakültesi'nde girişimci olan Scott Chamberlain, üniversitenin blok zinciri birimlerini geliştirecek ve yönetecek. Kurslar, blockchain ve akıllı sözleşmelerin yasal süreçleri ve anlaşmazlık çözümünü otomatikleştirmek ve ademi merkeziyetçi hale getirmek için kullanıp kullanamayacağını inceleyecek.

Chamberlain, ilgili tarafların kimliklerini ve ilişkilerini ve etkileşimlerini düzenleyen kuralları teyit etmek gibi birçok basit yasal sürecin blockchain kullanabileceğini söyledi.

Chamberlain, ANU'da “Lex Automagica” platformunu işletiyor. Şubat 2019'da Ripple, Lex Automatica'ya 1 milyon dolarlık fon sağladı.

 Hukuk akademisyenleri ve uygulayıcıları, ademi merkeziyetçi uyuşmazlık çözümü sağlama konusundaki blok zincirinin potansiyeliyle giderek daha fazla ilgilenmektedir. Halihazırda yürütülmekte olan projeler arasında Jur, Kleros ve Aragon Court bulunmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ