Avustralya'nın en büyük kripto borsalarından biri olan Swyftx, kullanıcılara kripto para yatırma işlemlerinde sıfır ücretli getiri sunan ilk yerel borsa oldu.

Avustralyalı Borsa Swyftx, Kriptoda "Kilitlenme Yok" Getirisi Sunacak

Avustralya'nın en büyük kripto borsalarından biri olan Swyftx, kullanıcılara kripto para yatırma işlemlerinde sıfır ücretli getiri sunan ilk yerel borsa oldu.

Swyftx borsası, çok çeşitli kripto para varlıkları üzerinde faiz getiren getiriler sunmaya başlayacak ,bunu yapan ilk Avustralyalı kripto borsası.

Swyftx'in Earn adlı yeni ürünü, Avustralya ve Yeni Zelanda sakinlerine Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Cardano (ADA) gibi büyük kripto para birimleri de dahil olmak üzere 21 farklı dijital varlık üzerinde faiz kazanma olanağı sunacak.

Swyftx İcra Kurulu Başkanı Ryan Parsons, Brisbane merkezli şirketin müşterilerin varlıklarını herhangi bir zamanda herhangi bir çıkış ücreti ödemeden, kilitlemeden, varlıklarını Earn'den çekmelerine izin vereceğinden, borsanın Kazanma özelliğinin kripto endüstrisindeki en rekabetçi özelliklerden biri olduğunu söyledi. ups veya minimum ihbar süresi.

Parsons, bu ücretsiz esnekliğin, Kazan ürünü ile Binance ve Crypto.com gibi daha büyük, çok uluslu borsalar tarafından sunulan benzer ürünler arasındaki ana fark olduğunu ekledi.

“Çok az küresel borsa, kripto kullanıcılarına kilitlenme dönemleri olmadan bizim olduğumuz faiz oranları seviyesini sunuyor.”

Swyftx, borç verenlere sunulabilecek getiri miktarının nihayetinde dayanak varlığın oynaklığına bağlı olduğunu belirtti. USDC ve USDT gibi büyük sermayeli sabit paralar %6,7'ye kadar faiz oranlarına sahipken, BTC ve ETH gibi temel kripto varlıkları %5,1'e kadar faiz oranları sunacak. Polkadot (DOT) gibi biraz daha riskli varlıklar %12,7'ye varan getiri sağlarken, DeFi token KAVA %25,8'e kadar getiri sağlayacak.

Earn ayrıca Avustralya doları sabit bir sabit para olan TrueAUD'da (TAUD) getiri sunacak. Kullanıcılar, TAUD mevduatlarında %5,3'e kadar APY kazanmayı bekleyebilirler.

Swyftx, Kazan tarafından sunulan oranların değişken olacağını ve Swyftx'in herhangi bir değişiklik için yedi günlük bir bildirim süresi sağladığını açıkladı.

Parsons, Earn'ün çok sayıda Avustralyalı yatırımcıya hitap etmesini beklediğini söyledi. Şu anda, Independent Reserve's Cryptocurrency Index'in 2021 anketine göre Avustralyalılardaki tüm yetişkinlerin yaklaşık %28,8'i kripto para birimine sahip veya sahip.

Parsons, “Bizim beklentimiz, dijital varlıklara daha aşina hale geldikçe kripto varlık hizmetlerini kullanan çok daha fazla Avustralyalı görmeye başlamanız” dedi.

"Geleneksel finansın önemli ceplerine bakıyoruz ve 'biliyor musunuz, sizi rekabette geride bırakabiliriz' diye düşünüyoruz.

Swyftx, kripto para mevduatlarında getiri sunan ilk Avustralya kripto borsası olsa da, diğer Fintech girişimleri de Avustralyalı tüketicilere benzer getiri sağlayan ürünler sunmaya başladı. 17 Mart'ta Avustralya Fintech girişimi Block Earner, merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasına ana akım doğrudan erişim sunmaya başladı.

Block Earner kurucu ortağı Jordan Momtazi, Cointelegraph ile yaptığı röportajda, Avustralya'nın mevcut ekonomik ortamının, özellikle geleneksel finans kurumları tarafından sunulan yöntemleri kullanarak benzer getiriler elde etmenin neredeyse imkansız olduğu için, tasarruf getirisi sunan ürünleri oldukça çekici hale getirdiğini söyledi.

Avustralya'daki verim getiren kripto mevduatlarıyla ilgili düzenleyici durum, Amerika Birleşik Devletleri'ndekinden çok daha rahat. SEC, kripto kredilerine ve ilgili faiz getiren dijital varlıklara karşı katı duruşunu sürdürüyor.

Ocak ayı sonlarında. SEC, bu yıl Gemini, Celsius ve Voyager Digital tarafından sunulan yüksek getirili dijital varlık kredisi ürünlerine yönelik bir soruşturma başlattı. Ardından, 14 Şubat'ta SEC, kripto kredi şirketi BlockFi'ye, kurumun menkul kıymet olarak kabul ettiği yüksek getirili faizli hesapları kaydetmediği için 100 milyon dolar para cezası verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ