Lowe, özel paranın hiçbir zaman resmi para birimlerinin genel kabulüne ulaşamayacağını iddia etti. Avustralya'nın kripto kural kitabı, varlıkların kendilerini değil, kripto borsalarını düzenleyecek bir yaklaşım kullanıyor.

Avustralyalı Philip Lowe, Özel Olarak Yayınlanan Kripto Paraların Düzenlenmesi Durumunda Avantajlı Olabileceğini Söyledi

Avustralya merkez bankası başkanı Phillip Lowe, Endonezya'da canlı olarak yayınlanan G20 finans yetkilileri konferansında konuştu ve şirketler etkin bir şekilde kontrol edilebiliyorsa özel olarak çıkarılan kripto para birimlerinin merkez bankası tarafından verilen tokenlerden daha iyi olabileceğini söyledi.

Lowe, özel paranın kaçınılmaz olan bir takım sorunları olduğunu ve yatırımcıların neredeyse her zaman devlet tarafından desteklenen resmi para birimlerini seçeceklerini söylemeye devam etti. Ancak bu, özel sektörün yetkili bir Avustralya dolarına bağlı stablecoin kavramını geliştirdiği dönemde düzenlemeye ihtiyaç olduğunu gösterdi.

Kripto alanındaki hükümet faaliyetlerine desteğini büyük ölçüde tüketicilerin korunması ve finansal dolandırıcılık dahil olmak üzere suçların önlenmesi için olarak tanımlayan Lowe, özel paranın asla resmi para birimlerinin sahip olduğu kamu kabulüne sahip olmayacağını söyledi.

Philip Lowe:

Sonunda özel sektör merkez bankasından daha yenilikçi olacak, bu tokenler için yenilik ve tasarım özelliklerinde daha iyi olacak. Ayrıca, merkez bankasında dijital bir token sistemi kurmanın çok önemli maliyetleri olması muhtemeldir. Özel sektörün bu maliyetleri yönetmesinin daha iyi olacağını düşünüyorum.

İlgili gelişmelerde Avustralyalı yetkililer son zamanlarda, kripto ile gelen risklerle başa çıkmanın en iyi yönteminin kural kitabı tarzı bir çerçeve olduğunu söylediler. Amaçları, kripto para birimlerini doğrudan düzenlemek yerine, kripto para birimi değişimlerini düzenlemektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ