Ankete katılanların % 40'ından fazlası Bitcoin BTC’nin sınırlı bir arzı olduğunu bilmiyordu.

Avustralyalıların yarısından fazlası Bitcoin

Ankete katılanların % 40'ından fazlası Bitcoin BTC’nin sınırlı bir arzı olduğunu bilmiyordu.  Yeni bir ankete göre Avustralyalıların kripto para birimi bilgisi, yarısından fazlası Elon Musk'un Bitcoin'i (BTC) yarattığını düşündüğü için bazı iyileştirmeler sağlayabilir.

Yeni bir anket ilginç sonuçlar ortaya koyuyor

Avustralya'nın Çarşamba günü bildirdiğine göre, Avustralya'nın en çok ziyaret edilen karşılaştırma web sitesi Finder, kripto para birimleri hakkında bildiklerini öğrenmek için 1.004 Avustralyalıyla bir anket düzenledi.

Anket sonuçlarına göre Avustralyalıların % 56'sı, Tesla CEO'su ve SpaceX kurucusu Elon Musk'ın dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin BTC’nin kurucusu olduğuna inanan gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto'nun farkında değil. Ankete katılanların önemli bir kısmı da Bitcoin arzının 21 milyon tokenla sınırlı olduğunu bilmiyordu ve bunların % 44'ü Bitcoin'in tıpkı fiat para gibi sınırsız arzı olduğunu düşünüyor.

Anket ayrıca birçok Avustralyalı'nın halihazırda kripto para birimi kullandığını veya sektöre girmeye istekli olduğunu ve katılımcıların % 25'inin kripto para birimi sahibi olduğunu veya 2021'in sonuna kadar kripto para birimi sahibi olmayı planladığını ortaya çıkardı. Ankete göre Avustralyalıların % 50'si onu nasıl satın alacağını bilmiyor.

Finder’ın yeni anketi, firmanın uygulaması aracılığıyla bir bitcoin ticaret hizmeti başlatmasıyla bağlantılı olarak geliyor.

Finder kurucu ortağı ve CEO'su Fred Schebesta, yeni hizmetin Avustralyalıların kripto para birimine geçmesine yardımcı olacağını söyledi. "Tüm karmaşıklığı ortadan kaldırdık ve Finder uygulamasıyla üç dakikada bir bitcoin satın alabilirsiniz. Kaydolun, bilgilerinizi girin, paranızı yatırın, işte bu kadar ” açıklamasını yapıyor.

Schebesta ayrıca Bitcoin BTC fiyatının 2021 yılına kadar 250.000 $ 'a ulaşacağını tahmin etti. Schebesta  yaptığı açıklamada “Mevcut düşüş sadece kısa vadeli bir şey. Bitcoin fiyatı, Çin bir şey söylediği veya Elon bir şey söylediği veya başka bir hükümet bir şey söylediği için değişti "ifadelerini kullandı.

Musk'ın Tesla'nın araba alımları için BTC ödemelerini askıya aldığını duyurmasının ardından geçen hafta kripto para birimi piyasaları çöktü. CEO, 2021'in ikinci çeyreğinde Tesla'nın bilançosundan BTC'yi düşürmeyi ima ettiğinde piyasa daha da alt üst oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ