A-Trust’ın QualiSig projesi yetkililer ve vatandaşlar arasında güvenli kriz iletişimi sağlamak için 60.000 avro Avusturya hükümet fonu aldı.

Avusturya Merkezli Bu Pilot Uygulama, Blockchain Teknolojisiyle COVID-19 İletişimini Güvence Altına Almayı Amaçlıyor

A-Trust’ın QualiSig projesi yetkililer ve vatandaşlar arasında güvenli kriz iletişimi sağlamak için 60.000 avro Avusturya hükümet fonu aldı.

Avusturya hükümeti, kriz zamanlarında yetkililer, kurumlar ve vatandaşlar arasında güvenli iletişim kanalları sağlamayı amaçlayan yeni bir blockchain tabanlı araştırma projesine destek verdi.

18 Haziran'da açıklandığı gibi, Avusturyalı iletişim uzmanı A-Trust tarafından başlatılan QualiSig projesi, İsviçre şirketi Jelurida'dan Ardor blok zincirinin bir parçası olan Ignis çocuk zincirini kullanacak.

QualiSig geçtiğimiz günlerde Avusturya hükümetinden COVID-19 araştırması için finansman ihtiyacı duyan şirketler için acil çağrı sonrasında 60.000 avro (67.300 $) hibe aldı.

Proje şeffaf, şifreli iletişim ve güvenli ve merkezi olmayan veri depolama alanı kullanıyor. Vatandaşlar, mobil cihazlar aracılığıyla nitelikli dijital imzalar kullanarak verileri kontrol etme sorumluluğuna sahip olacaklardır. A-Trust CEO'su Michael Butz bu durumu şöyle açıkladı:

“Yaklaşık 1,5 milyon kullanıcısı olan cep telefonu imzası, yaygın olarak kullanılan bir araçtır ve on yıldır dijital dünyada son derece güvenli kimlik doğrulaması yapmıştır. QualiSig projesi ile Avusturya'da yaşayan insanlara bu zor zamanlarda güvenli ve izlenebilir iletişim için gerekli güvenliği sağlamak istiyoruz. ”

Avusturyalı yetkililer de Ignis ve Ardor Blockchain etrafında inşa edilen yeni bir projeye destek verdi.

 HotCity projesi, teknolojiyi vatandaşların Viyana ve Graz şehirlerinde atık ısı noktaları bildirmelerine izin vermek için kullanacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ