Axie'nin aylık geliri, Ağustos 2021'deki 364,4 milyon dolarlık zirvesinden %98'in üzerinde düştü.

Axie'nin aylık geliri, Ağustos 2021'deki 364,4 milyon dolarlık zirvesinden %98'in üzerinde düştü.

Axie Infinity (AXS), geçen yıl Temmuz ayından bu yana dev bir düşüş eğilimi gösteriyor ve bu da 2022'de fiyatlarını %95 daha aşağı çekebilir.

AXS Büyük Bir Arıza Riskiyle Karşı Karşıya

"Ters çevrilmiş kap ve kulp" olarak adlandırılan desen, geniş hilal şekli ve ardından mütevazı bir yukarı doğru geri çekilme ile tanımlanır. Tipik olarak, fiyat yükselen kanaldan çıktıktan sonra çözülür, ardından kupa ve kulpun boyun çizgisi desteğinin altında bir kırılma daha gelir.

Bu arada, teknik analizin bir kuralı olarak, ters çevrilmiş bir fincan ve kulp kopması, fiyatı, yapının tepesi ile destek arasındaki maksimum mesafeye eşit uzunlukta bir seviyeye getirir.

AXS'in 2021'in ikinci yarısındaki fiyat artışı ve ardından 2022'de tamamen ortadan kalkması, ters çevrilmiş bir fincana benzeyen hilal şeklinde bir trend yaratıyor. Ayrıca, 18 Haziran'daki 11.82$'lık yerel dip seviyesinden son %50 fiyat artışı, aşağıda gösterildiği gibi ters bir yön oluşturuyor.

AXS/USD ters çevrilmiş kap ve kulp desenli üç günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Bu nedenle, AXS'in teknik özellikleri, bugünün fiyatından yaklaşık %95 düşüşle 1$'lık bir kırılma hedefiyle ters çevrilmiş tutamak aralığının altına düştüğü göz önüne alındığında, aşağı yönlü görünüyor.

Kötü Basın Axie Infinity'yi İncitti

Aşırı düşüş görünümü, öncelikle kripto piyasasının başka yerlerindeki depresif bir eğilimin ardından ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, AXS, Axie Infinity'nin kullanıcısına oynaması için para ödeyen bir oyun platformunu sürdürme konusundaki çökmekte olan vizyonundan da zarar görüyor.

Ek olarak, bu yılın başlarında 600 milyon dolarlık bir hack içeren kötü basın, Axie Infinity ekosisteminde bir yönetim belirteci ve yasal ihale görevi gören AXS'ye olan talebi de azalttı.

Token Terminal tarafından izlenen verilere göre, Axie'nin Ağustos 2021'deki 364,4 milyon dolarlık zirvesinden %98'in üzerinde düşen aylık gelir performansında bu görülebilir.

Axie Infinity aylık geliri. Kaynak: Token Terminali

Ancak Cointelegraph'tan Yanto Chandra, başyazısında Axie Infinity'nin tamamen ortadan kalkmayabileceğini ve projenin "hızla değişen GameFi ortamında yeni bir kader çizeceğini" belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ