Sky Mavis'in kurucu ortağı ve büyüme lideri Jeffrey Zirlin, Axie Infinity'nin dünyanın en önemli oyun pazarlarından biri olarak gördükleri Güney Kore'de ikiye katlamak istediğini söyledi.

Axie Infinity, Kore Pazarında

Sky Mavis'in kurucu ortağı ve büyüme lideri Jeffrey Zirlin, Axie Infinity'nin dünyanın en önemli oyun pazarlarından biri olarak gördükleri Güney Kore'de ikiye katlamak istediğini söyledi.

Play-to-Earn (P2E) ağır siklet Axie Infinity'nin arkasındaki firma olan Sky Mavis, Güney Kore'de “iki katına çıkmayı” ve düzenleyici engellere rağmen benimsemeyi artırmayı hedefliyor.

9 Ağustos'ta Kore Blockchain Haftası'nda (yerel saatle) Cointelegraph ile konuşan Sky Mavis'in kurucu ortağı ve büyüme lideri Jeffrey Zirlin, P2E oyunlarına yönelik yerel yasağın hala yürürlükte olmasına rağmen, “Kore pazarı en çok kullanılanlardan biri. dünyadaki önemli oyun pazarları ve Güney Kore'de tonlarca oyuncumuz var.”

Zirlin, şirketin şu anda Axie Infinity oyununu Koreli oyunculara göre uyarlamanın yollarını aradığını da sözlerine ekledi:

“Bence biliyorsun, ikiye katlamak istiyoruz. Örneğin yerelleştirmek istiyoruz, Koreliler fazla İngilizce bilmiyor, değil mi? Bu yüzden aslında oyunu Koreli oyuncuların eline geçirmenin önünde birçok engel var.”

"Fakat skor tablosundaki en iyi oyuncularımızın çoğu Koreli . Koreliler dünyanın en iyi oyuncularından bazıları" diye ekledi.

Güney Kore Oyun Derecelendirmesi ve Yönetim Komitesi, katı kumar karşıtı politikaların bir sonucu olarak yerel blok zinciri P2E oyunlarının piyasaya sürülmesini yasaklamaktadır. Aralık ayında hükümet, Google Play ve Apple Store'un bu tür oyunları Kore'de listelemesini de yasakladı.

“Yönetmelik açısından, henüz oldukça erken. Bildiğiniz uygulama mağazalarına benziyor, bu bir müzakere ve eğitim süreci olacak," diyen Zirlin, P2E'nin benimsenmesinin hükümeti gelecekte şahin düzenlemesini geri çekmek için sallamak için yeterli olduğunu umduğunu da sözlerine ekledi:

“Bir yaklaşım olarak gerçekten Uber, değil mi? Daha yeni başlattılar, mümkün olduğu kadar çok insanın eline verdiler ve kritik bir kitleye sahip olduklarında düzenleyiciler de onunla birlikte gitmek zorunda kaldılar.”

Axie Infinity projesi hala erken erişim aşamasında ve henüz Google Play veya Apple Store üzerinden bir uygulama sunmadı. Active Player'a göre, oyun geçen ay oyunu oynamak için giriş yapan yaklaşık 766.000 kişiye sahipti, bu yıl Ocak ayında kaydedilen 2,7 milyon yükseklikten çok uzak.

Axie Infinity, oyun deneyimini geliştirerek ve Haziran ayı ortasında 600.000'den fazla kayıt sayısına ulaşan Origin gibi yeni savaş modları aracılığıyla ekosistemini genişleterek, Kore'de ve dünya genelinde benimsenmeyi hızlandırmak istiyor.

“Origin şu anda ana odak noktamız. Bu yüzden bunu inşa etmek ve daha sürükleyici hale getirmek, tokenler için sürdürülebilir lavabolar  yakma mekanizmaları olarak hareket etmek ve daha eğlenceli hale getirmek için rünler ve tılsımlar ve vücut parçası yükseltmeleri gibi dikey ilerlemeyi eklemek.”

“Origin, üç ücretsiz başlangıç Ekseni  NFT karakterleri  ile birlikte geliyor, böylece insanlar herhangi bir ekonomik veya finansal karar vermek zorunda kalmadan oyuna aşık olabiliyorlar” diye ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ