Axie Infinity, köprüyü önümüzdeki Salı günü yeniden açmayı planlıyor.

Axie Infinity, Ronin Köprüsü Kurbanlarını Tazmin Edecek ve Köprüyü Yeniden Açacak

Axie Infinity, köprüyü önümüzdeki Salı günü yeniden açmayı planlıyor. Her kullanıcı, saldırıdan önce tutulan bir ETH için hak kazanacaktır.

Axie Infinity (Sky Mavis) sahipleri, Ronin köprüsü hack kurbanları için bir tazminat planı açıkladı. Sky Mavis, köprünün önümüzdeki Salı günü yeniden açılacağını da belirtti. Üç ay önce, bilgisayar korsanları Ronin Köprüsü'nden 620 milyon dolar değerinde kripto çaldı. Tutarın çoğu 17.600 Ether (ETH) ve 25.5 milyon USDC'yi temsil ediyor.

Cuma günü yayınlanan bir Bloomberg raporu, kullanıcıların, köprü yeniden açıldığında hack olayından önce sahip oldukları her biri için bir ETH alacaklarını belirtti. İki ay önce Sky Mavis, hack kurbanlarını tazmin etmek için bir fon toplama dizisinden yaklaşık 150 milyon dolar topladı.

Binance, bu yatırım serisine en çok katkıda bulunanlar arasındaydı. Bu turdaki diğer yatırımcılar arasında Accel, Paradigm, Dialectic, 16z ve Animoca Brands vardı.

İhlalden sonra, bilgisayar korsanı çalınan fonları birden fazla hesaba aktardı. Fon transferlerini gizlemek için Tornado Cash kullandıkları için faaliyetleri izlenemiyordu. Tornado Cash, Ethereum tarafından oluşturulmuş velayet gerektirmeyen bir gizlilik çözümüdür.

Hack'ler ve Kripto Endüstrisi

Hack olayları, DeFi sektörü için zorlu bir konu olmaya devam ediyor. Birden fazla veri, bu yıl DeFi alanındaki bilgisayar korsanlığı olaylarının geçen yıl olanları neredeyse ikiye katladığını gösteriyor. Kripto güvenlik firması Immunefi'nin Nisan 2022 verileri, yatırımcıların bu yılın ilk çeyreğinde bilgisayar korsanlarına 1.22 milyar dolardan fazla kaybettiğini belirtti.

Bu miktar, geçen yılın aynı döneminde kaybedilen 154 milyon dolardan sekiz kat daha fazla. Bilgisayar korsanları, bu yıl çeşitli DeFi projelerinden 1,22 milyar doların üzerinde dijital varlık çaldı. Ayrıca, federal ticaret komisyonu tarafından 3 Haziran 2022'de yayınlanan bir raporda, Ocak 2021'den bu yana 46.000'den fazla kişinin kripto dolandırıcılığına 1 milyar dolardan fazla zarar verdiği belirtildi.

Bu Ronin hack'i, içerdiği büyük miktardan dolayı dikkate değerdi. Tutarın, herhangi bir DeFi projesinden tek bir olay hackinde çalınan en büyüklerden biri olduğu kayıtlara geçti.

Hack, kripto endüstrisinde büyük korku yarattı. Bununla birlikte, Ronin blok zinciri, birkaç gün sonra işine devam ederek olaydan ayrıldı. Bu ayın başlarında, blok zinciri toplam NFT satış hacimlerinde 4 milyar doları aştı.

Böylece, tüm zamanların NFT satış hacmi açısından Ethereum'dan sonra ikinci sırada yer alıyor. Tüm zamanların NFT satış hacmi artık Solana (SOL), poligon (MATIC), Wax (WAXP) ve akış (FLOW) gibi diğer popüler NFT ağlarından daha yüksek. Sektördeki en popüler dijital sanat ağlarından biridir. Bilgisayar korsanlığı olayları, güvenlik ihlalleri ve çekişmeler kripto sektörü için yeni değil.

Bir bilgisayar korsanlığı olayı veya başka bir olayla ilgili haberlerin olmayacağı bir gün neredeyse yok. 24 Haziran'da, çeşitli medya raporları, Harmony katman-1 blok zincirinin Horizon Bridge'indeki hack olayını doğruladı. Hackerlar 100 milyon dolar değerinde altcoin çaldı ve her şeyi ethere çevirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ