Bitcoin ve geleneksel pazarlarla güçlü korelasyon, Axie Infinity fiyatını düşürmeye devam ediyor.

Bitcoin ve geleneksel pazarlarla güçlü korelasyon, Axie Infinity fiyatını düşürmeye devam ediyor. Axie Infinity (AXS) fiyatı 1 Haziran'da keskin bir düşüş yaşadı ve son iki gündeki süpersonik kazanımlarının ayı piyasası rallisinin bir parçası olabileceğini düşündürdü.

AXS/USD paritesi, 31 Mayıs'ta haftadan bugüne %54 artarak üç haftanın en yüksek seviyesi olan 28$'ın üzerine çıktı. Ancak Axie Infinity fiyatı kazanımları koruyamadı ve %21'den fazla bir düzeltme yaparak 22 $'a yükseldi ve daha fazla düşüş olasılığını artırdı.

AXS/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Son 24 saatte görülen alım satım davranışı, 31 Mayıs'taki satış sırasında AXS/USD işlem hacminin artmasıyla aşağı yönlü görünümü destekledi.

AXS Fiyat Düşüş Eğilimi

Axie Infinity'nin Bitcoin'e (BTC) ve geleneksel borsalara maruz kalmaya devam etmesi de 1 Haziran'da fiyatlarını düşürmede etkili oldu. Özellikle, AXS'nin söz konusu dönemdeki düzeltmesi, Bitcoin'in 32.250 dolardan 31.500 doların altına düşmesiyle ve 30 Mayıs'ta Anma Günü tatilinin kapanmasından sonra ABD hisse senetlerinin aşağı yönlü yörüngesine devam etmesiyle aynı zamana denk geldi.

AXS/USD ve SPX ve BTC/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Ek olarak, AXS'nin fiyat düzeltmesi, 27-29 $ bölgesinde desteğe dönüşen bir direnç ve 50 günlük üstel hareketli ortalama (50 günlük EMA; aşağıdaki grafikte kırmızı dalga) 29 $ civarında bulunan teknik dirençlerin birleştiği noktada başladı. .

AXS/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

V Şeklinde Kurtarma Yok

Geri çekilme devam ederse, AXS önceki destek hattını bugünün fiyatından yaklaşık %20 düşüşle 18.40 dolar civarında yeniden test etme riskiyle karşı karşıya. Aynı zamanda, Bitcoin ve hisse senedi piyasaları ile kalıcı pozitif korelasyon, 18.40 dolar seviyesinin altında ek fiyat düşüşleri anlamına gelebilir.

Baird'in genel müdürü ve piyasa stratejisti Michael Antonelli, "Burada V şeklinde bir taban yok" diyor ve 2022'de risk varlıkları genelinde düşüşe neden olan faktörlerin  ,özellikle faiz oranı artışları , aynı kalacağına dikkat çekiyor. önümüzdeki çeyreklerde.

Bu arada, bağımsız piyasa analisti PostyXBT, AXS'nin uzun vadeli bir yükseliş toparlanmasını doğrulamak için 40 doların üzerinde kapanması gerektiğine inanıyor. O zamana kadar, AXS/USD paritesi daha fazla aşağı yönlü risk altında kalmaya devam edecek.

PostyXBT, 79.200 sosyal medya takipçisine "İyileştirme sıçramalarını oynayın, ancak hoş karşılanmanızı aşmayın" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ