Fiyat 20.000 dolar genel direncin üzerine çıktıktan sonra Bitcoin ivme kazandı, ancak son birkaç gündeki hızlı yükseliş, göreceli güç endeksini (RSI) aşırı alım bölgesinin derinliklerine itti.

Aya Çıkmaya Hazırlanın - Bitcoin

Fiyat 20.000 dolar genel direncin üzerine çıktıktan sonra Bitcoin ivme kazandı, ancak son birkaç gündeki hızlı yükseliş, göreceli güç endeksini (RSI) aşırı alım bölgesinin derinliklerine itti. Bu, önümüzdeki birkaç gün içinde bir konsolidasyon veya düzeltme olasılığını göstermektedir.

Genellikle, fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesi gibi kritik bir seviyenin üzerine çıktıktan sonra düşer ve kırılma seviyesini yeniden test eder. Bu durumda, BTC / USD paritesi 25.000 dolar'dan 26.000 dolar'a çıkabilir veya kırılma seviyesini 20.000 dolar'da yeniden test edebilir.

Fiyat bu destekten agresif bir şekilde geri dönerse, boğalar tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, 20.000 dolar'ın parite için yeni taban olduğunu önerecek.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (20.356 dolar) ve 19.500 dolar desteğinin altına çekerse, parite 50 günlük basit hareketli ortalamaya 17.960 dolar'a düşebilir.

Trend yükselmesine rağmen, 4 saatlik grafik, boğaların fiyatı 23.795.29 dolar'ın üzerinde tutmakta zorlandığını gösteriyor. Bu, son keskin yükselişten sonra ayıların ralliyi durdurmaya çalıştığını gösteriyor. RSI'daki negatif sapma, momentumun zayıflıyor olabileceğinin bir işaretidir.

Fiyat 20-EMA'nın altına düşerse, parite 22.272.63 dolar desteğe düşebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir kısa vadeli düzeydir, çünkü eğer kırılırsa, short pozisyonundaki traderlar kar alımını yapabilir. Bu, fiyatı hızla 50-SMA'ya ve ardından 20.000 dolara çekebilir.

Fiyat yükselir ve 24.000 doların üzerinde kalırsa bu görüş geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, yükseliş bekleyen traderların kontrolü ellerinde tuttuğunu gösterecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ