Dün Bitcoin ve toplu kripto piyasasının tanıklık ettiği inanılmaz düşüşün ardından, alıcılar pazarları hızlandırdı ve destekledi, BTC ve diğer altcoinlerin son düşükleri arasında bir mesafe bırakmasına izin verdi.

Ayı Hacminin Artması Bitcoin İçin Sorunu Daha da Büyütüyor

Dün Bitcoin ve toplu kripto piyasasının tanıklık ettiği inanılmaz düşüşün ardından, alıcılar pazarları hızlandırdı ve destekledi, BTC ve diğer altcoinlerin son düşükleri arasında bir mesafe bırakmasına izin verdi.

Pazarın son düşük seviyelerinin üzerinde güçlü bir destek sağlama yeteneği, BTC'nin şu anda 9.000 dolarlık bölgeye yükseldiği için devam eden selloff'un nihayetinde geçici olduğunu kanıtlayabileceğini gösteriyor.

Buna rağmen, şu anda Bitcoin'in 6 saatlik mumunun hacminde meydana gelen ilginç bir fenomen, ayıların hala sıkı kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Yazım sırasında, Bitcoin, dünkü yoğun selloff'un dibinde yer alan 8.500 $ 'lık son düşük seviyelerden kayda değer bir tırmanışa işaret eden 8.850 $' lık mevcut fiyatıyla % 2'nin biraz altında işlem görüyor.

Bu devam eden düşüş trendi ilk olarak geçen Pazar günü, Bitcoin'in 10.000 $ 'lık güçlü bir reddetme ile karşı karşıya kalmasıyla sonuçlandı ve bu da kripto para biriminin 9,500 $' lık temel desteğine düşmesine neden oldu.

Bu seviyenin altındaki düşüş, toplu pazar boyunca şok dalgaları gönderen ve kriptonun oldukça düşüşlü bir teknik paterni doğrulamasına yol açan keskin bir aşağı doğru hareketi katalize etti.

Tecrübeli tüccar Peter Brandt, son teknik bir tweet'te bu teknik modelden bahsetti ve BTC'nin oluşturduğu ayı destekleyici baş ve omuz modeli nedeniyle 8.000 doların altında desteğine düşebileceğini gösteren bir tabloya işaret etti.

Bu Hacim Trendi Ayıların Kontrol Altında Olduğunu Gösterebilir

Son zamanlarda Bitcoin'in doğruladığı baş ve omuzlar, şu anda kripto boğalarına karşı sayım yapan tek faktör değil, ilginç bir hacim eğilimi, ayıların şu anda sıkı kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Bir başka popüler kripto analisti olan Big Chonis, son bir tweet'te bu konuda konuştu ve BTC'nin önceki 6 saatlik mumunun yüksek satış hacmiyle günü kapattığını gösteren bir grafiğe işaret etti.

 Boğalar önümüzdeki birkaç saat içinde 9.000 $ 'ı kesin olarak yakalayamazsa, Bitcoin'in zayıf teknik durumu ve artan satış hacminden kaynaklanabilecek daha fazla düşüş görmesi mümkün.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ