Blockchain Economy İstanbul 2022 zirvesi bir şeyi netleştirdi: Kripto ekosisteminin pozitifliği, çalkantılı piyasa sarsıntılarından etkilenmez.

Ayı Piyasasında Parlayan Bir Işık: Blockchain Economy İstanbul 2022

İstanbul'da yenilenmiş ve farklı amaçlara uygun bir bira fabrikasının yanındaki lüks bir otel olan Hilton Bomonti'de düzenlenen Blockchain Ekonomi Zirvesi 2022'nin (BE2022) dördüncüsü, pandemi öncesi öncüllerine kıyasla önemli bir ilerleme olduğunu kanıtladı.

Bir önceki zirve olan BE2020, iki yıl önce WOW Kongre Merkezi'nde yapıldı. Zirve, İstanbul'un ulaşılması zor bir bölgesinde yer almasına ek olarak, COVID-19 salgınıyla aynı zamana denk geldi ve genel katılımı daha da etkiledi. Bu mekanın tek amacı büyük ölçekli etkinlikler düzenlemek olduğundan, iki yıl önceki kripto topluluğu alanı dolduracak kadar büyük değildi. BE2020, yukarıda bahsedilen faktörlerin doğrudan bir sonucu olarak, hayalet bir şehre iki günlük bir gezi gibi geldi.

Blockchain Economy İstanbul 2022 katılımcıları, zirveyi yoğun, canlı ve enerji dolu olarak nitelendirerek BE2020 ile hemen hemen her açıdan keskin bir tezat oluşturuyor. Ayrıca, Türkiye'nin seyahat yasağı kısıtlamalarını kaldırmasından bu yana bölgede düzenlenen ilk uluslararası kripto ve blockchain etkinliğiydi. Sonuç olarak, Batı ve Doğu ülkelerinden kripto topluluğu üyeleri kutlamaya katılabilir.

Etkinlik listesi, yerel şirketler ve küresel kripto oyuncuları arasında iyi bir dengeye sahipti. Binance, Huobi veya FTX gibi büyük isimler etkinlikte gözle görülür şekilde yokken, KuCoin, Gate.io, Bitget, Bitmex ve Uphold gibi büyük şirketlerin logoları ana salonu dolduruyordu. Son zamanlarda yaşadığı sıkıntılara rağmen, Gari Network tüm etkinlik için ana sponsor rozetini taktı.

Ana salon iki gün boyunca hiç sıkıcı bir an görmedi: İnsanlar, karantinalar ve seyahat yasaklarıyla dolu iki yıldan sonra esas olarak ağ oluşturma amacıyla oradaydı ve ana konferans aşamasındaki oturumlara katılmayarak çok şey kaçırdıklarını söylemek zor.

Elbette, MicroStrategy'den Michael Saylor (görüntülü arama yoluyla katılmış olmasına rağmen) veya “Lütfen Sadece Bir Bitcoin ( BTC ) Satın Alın” adamı Davinci Jeremie gibi bazı heyecan verici isimler açılış programındaydı. Ancak ne yazık ki program, bu ölçekteki uluslararası bir etkinlik için gerekenden daha fazla yerel veya bölgesel konuşmacının katılımını gördü ve konferans odasındaki aşırı soğutma da yardımcı olmadı. En iyi kısım? Açılış konuşmacılarının çoğu, sahne performanslarından sonra ana salonda küçük bir sohbet için kendilerini hazır buldular.

BE2022 etkinliği en çok Türkiye'de bolca bulunan topluluğun genç ve yetenekli geliştiricileri için faydalı oldu. Etkinlik sırasında Ali Dursun, blockchain oyun ekosistemi Ratic'i bir dizi küresel borsaya ve risk sermayesine sunabildi. Aybars Dorman, merkezi olmayan finansa (DeFi) yeni bir soluk getiren Metavest'i katılımcılarla tanıştırdı ve Yotta21'in kurucusu Yunus Cebeci, sigara içme alanında önemli sektör temasları gerçekleştirdi.

İki şey açıktı: Birincisi, COVID-19 salgını kripto ekosisteminin büyümesini yavaşlatamadı. Birçok katılımcı için Blockchain Economy İstanbul 2022, sektörün geri kalanıyla ilk ağ oluşturma deneyimiydi ve bundan en iyi şekilde yararlanarak başarılı oldular. İkincisi, bir kripto piyasası ne kadar düşüş yaşarsa yaşasın, fiyat dalgalanmaları kripto ekosisteminin pozitifliğini sarsamaz.

Etkinlik sırasında meydana gelen her şey göz önüne alındığında, Blockchain Economy İstanbul 2022 zirvesi, piyasa koşulları ne olursa olsun kripto ekosisteminin pozitif kalmak için zaman, para ve enerji yatırmaya hazır olduğunu gösterdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ