Bu ay her gün 40'tan fazla makinenin yerleştirildiği 1.200 yeni Bitcoin ATM'si kuruldu.

Coinatmradar.com'a göre, geçtiğimiz ay  1.200'den fazla yeni Bitcoin ATM'si kuruldu. Normal bir ATM'ye benzer şekilde, bir Bitcoin ATM'si veya BTM, müşterilerin nakit veya banka kartı kullanarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini almasına veya satmasına izin veren bir kiosktur.

Grafik, zaman içinde kurulan kripto makinelerinin sayısını gösterir.Öte yandan, günlük gösterge, gösterge ölçeği için önceki 60 günü ve hız ölçeği için son yedi günü temel alarak, günde 47.1 ATM'yi göstermektedir.

2014 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde piyasaya sürülmesinden bu yana, BTM'ler ve diğer nakitten kriptoya satış noktası cihazları, kullanıcıların kripto para dünyasına kolayca girmelerini sağladı. BTM izleme web sitesi  şu anda ABD genelinde 42.000'den fazla BTM olduğunu bildiriyor.

Dahası, Crypto.com istatistiklerine göre Şubat 2021'de yaklaşık 106 milyon kişinin kripto para birimi kullandığı söyleniyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Kripto ATM kullanımı

Kripto ATM'lerinin işlevi, kripto para birimlerini Coinbase ve Binance gibi uygulamalara erişimi olmayan veya nasıl kullanılacağını bilmeyen tüketicilere yaklaştırabilir.

Ayrıca, kripto ATM'leri, müşterilere Bitcoin elde etmek için basit, hızlı ve güvenli bir alternatif sunuyor. Örneğin, çevrimiçi borsalarda her zaman bir seçenek olmayan nakit kullanımı, nüfusun yüzde 22'sini dışarıda bırakabilir, banka hesabı olmayan veya banka hesabı olmayanlar. .

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ