Bitcoin kısa bir süre önce aylık destek seviyesini 9.100 dolardan 8.900 dolara düşürdü. Mevcut satışlar, BTCUSD'nin zor bir durumun eşiğinde olduğunu gösteriyor.

Aylık En Düşük Seviyeye Gerileyen Bitcoin İçin Tehlike Çanları mı Çalıyor?

Bitcoin kısa bir süre önce aylık destek seviyesini 9.100 dolardan 8.900 dolara düşürdü. Mevcut satışlar, BTCUSD'nin zor bir durumun eşiğinde olduğunu gösteriyor.

BTCUSD'nin istikrarlı bir hafta sonu oldu. Ancak, hafta sonu sona erdiğinde, Bitcoin derin sorun işaretleri göstermeye başladı. Yatırımcılar çıkmaya başladı.

BTCUSD'den hareket eden yatırımcılar, başkalarının yaptıklarına göre ticaret yapan diğer perakende tüccarları sürüsünden kıvılcım çıkardılar. Bu, Wall Street'in yeni bir ticaret haftası başlatması nedeniyle yatırımcıların hisse senetleri akmasına neden olabilir. Böylece Dow Jones ve S&P 500 bugün yükselebilir.

Bitcoin geçen Cuma günü stres belirtileri gösterdi. Bir konsolidasyon aralığındaydı ve destek seviyesinin 9.100 $ 'ın biraz üzerindeydi. Önceki yazımızda, bu seviyenin altındaki bir düşüşün büyük satışları tetikleyebileceğini konuştuk.

BTCUSD önemli 9,100 dolarlık işaretin desteğini ihlal etti ve aylık en düşük 8,900 dolarlık yeni bir seviye oluşturdu.

Şu an itibariyle, Bitcoin serbest düşüşün eşiğinde gibi görünüyor. Son 20 saat içinde BTCUSD% 5.5'ten fazla düştü.

Bitcoin için bir sonraki hayati destek 8,535,14 dolar.

BTCUSD için dört saatlik zaman dilimi, Bitcoin’in düşüşünün son 12 saatte hız kazanmasına rağmen, satışın çok daha erken başladığını gösteriyor. Önceki beş ticaret oturumu kırmızı şamdanlar oluşturdu.

Bitcoin için işlem gören hacim şu anda ortalamanın üzerinde. Bu, satıcıların alıcılara güç verdiğini ve pazardaki hislerin oldukça aşağı yönlü olduğunu gösteriyor.

BTCUSD için MACD göstergesi, son zamanlarda aşağı doğru bir geçiş yaptıktan sonra Bearish bölgesinin derinlerine dalıyor. RSI aşırı satım bölgesine dalıyor.

 Ayrıca, hem 50 dönem hem de 200 dönem Basit Hareketli Ortalama, Bitcoin'in mevcut işlem gören fiyatının üzerindedir. BTCUSD'nin hem kısa vadede hem de uzun vadede ayı görünümü olduğunu gösteriyor. Teknik Analiz, bugünün Bitcoin aralığının 8.535 ila 9.300 dolar arasında olabileceğini gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ