Az bilinen bir bitcoin madencilik havuzu olan Lubian.com, ağın bilgi işlem gücünün neredeyse % 6'sını kontrol ederek BTC.com'daki 6. büyük havuz olarak derecelendirildi.

Az Bilinen Lubian Şimdi Bitcoin

Az bilinen bir bitcoin madencilik havuzu olan Lubian.com, ağın bilgi işlem gücünün neredeyse % 6'sını kontrol ederek BTC.com'daki 6. büyük havuz olarak derecelendirildi.

Madencilik havuzu, bu hafta BTC.com'un web sitesini havuz istatistikleri web sayfasında listelemesiyle dikkat çekmeye başladı. Web sayfasının gösterdiği gibi, Lubian'ın hashrate ve sıralaması sitede ilk ortaya çıkmasından bu yana sürekli artmaktadır. Şimdiye kadar 150 bloktan fazla mayın bastı ve havuzun 24 saatlik ortalama hashresi pres süresine göre 6,5 EH / s'nin üzerine çıktı.

Lubian'ın madencilik adresine bir bakış, havuzun Nisan ayı sonunda madenciliğe başladığını gösteriyor. 26 Nisan - 9 Mayıs tarihleri arasında adres, blok üreticilerinin kendilerini tanımlamak için bir bloğun para tabanı giriş verilerine ekleyebilecekleri bir dizi harf ve rakam olan "Buffett" etiketi ile madencilik yapıyordu. Etiketi 10 Mayıs'ta blok 629755'te lubian.com olarak değiştirdi ve daha sonra BTC.com gibi madencilik havuzu izleyicilerinin dikkatini çekti.

Lubian'ın bilinen bir sahibi ve operatörü yoktur ve web sitesi de birkaç ayrıntıyı ortaya koymaktadır. Basitçe Çince'de "yol kenarı" anlamına gelen Lubian'ın "dünyanın en güvenli yüksek verimli madencilik havuzu" olduğunu belirtiyor.

 Web sitesinin IP adresinin aranması, web sitesi URL'sinin Hong Kong merkezli Alibaba'nın bulut hizmetinde çalıştırıldığını gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ