İki benzer işlemden sonra Ethereum ağında iddia edilen bir bilgisayar korsanı tarafından 539 bin dolarlık bir ücret ödendi.

Az Ethereum’u Devasa Ücretlerle Yönlendirmek: Hack mi Kara Para Aklamak mı?

İki benzer işlemden sonra Ethereum ağında iddia edilen bir bilgisayar korsanı tarafından 539 bin dolarlık bir ücret ödendi.

Etherscan'a göre 11 Haziran'da Ethereum blok zincirinde bir anormal işlem daha kaydedildi.

Gönderici, transferin kendisinin değeriyle neredeyse aynı olan (751.545 $) 538.876 dolarlık bir işlem ücreti ödendi.

İki garip işlem

Birisi 10 Haziran'da sadece 133 dolar değerinde Ethereum göndermek için göze çarpan 2.6 milyon dolarlık bir ücret ödedi.

Çoğu analist bunu maliyetli bir insan hatası olarak reddetti, ancak bunun karmaşık bir kara para aklama programı olduğu yönünde spekülasyonlar da vardı.

Özellikle, bu gizemli işlemin arkasındaki kullanıcı genellikle gaz ücretlerinde (500 milyon gwei yerine) yalnızca 60 gwei öderdi.

Ertesi gün, aynı çıkış cüzdanına bağlı 10.000 ETH ücreti ile ikinci transfer Bitfly tarafından tespit edildi.

Bu bir hack olabilir

En son aktarım önceki iki durumla ilgili değildir, bu da bu bağımsız durumu kripto para birimi topluluğu için daha da şaşırtıcı hale getirir.

İlkel Girişimler'den Dovey Wan, altı haneli ücretin bir hata değil, bir bilgisayar korsanından gelen bir 'mesaj' olduğunu ileri sürdü.

Wan, birisinin borsa, cüzdan veya Ethereum ile ilgili bir hizmet rehinesi tuttuğunu varsayar.

 En olası senaryo, Etherscan'da etiketlendiği göz önüne alındığında bir MiningPoolHub adresinin ele geçirilmiş olmasıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ