Bir rapora göre, BAE'de bir perakende ve iş bankası olan RAKBANK, Filipinler'de tam hizmet veren bir evrensel banka olan BDO Unibank ile ortaklık kurdu.

BAE Bankası, Filipinler Genelinde RippleNet

Bir rapora göre, BAE'de bir perakende ve iş bankası olan RAKBANK, Filipinler'de tam hizmet veren bir evrensel banka olan BDO Unibank ile ortaklık kurdu. RAKBANK, 2017 yılında Hindistan Eksen Bankası yararlanıcılarına anında sınır ötesi ödemeler yapmak üzere RippleNet'e daha önce katılmıştı.

Bu ortaklık, müşterilerin RippleNet aracılığıyla RAKBANK'ın transfer hizmetlerini [RMT] kullanarak anında ve güvenli bir şekilde ülke içindeki herhangi bir bankaya para aktarmalarını sağlayacaktır.

Hareket hakkında yorum yapan RAKBANK CEO'su Peter England, “RAKBANK olarak uluslararası havale ayak izimizi artırmaya kararlıyız ve BDO ile olan ortaklığımız sayesinde RMT hizmetlerimizi Filipinler'e geliştirmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu ortaklık, BAE'deki Filipinli göçmen topluluğuna, sıfır arka uç ücretleri ve gizli ücret olmadan rekabetçi fiyatlarla evinize güvenli ve anında para gönderme olanağı sunmayı amaçlıyor. ”

RippleNet aracılığıyla BDO Unibank, şimdi ada ülkesi ile Körfez arasındaki Filipinler köprüsü haline geldi ve BAE'deki Filipinli göçmen topluluğuna bankacılık ve finansal hizmetler sunuyor.

Buna ek olarak, Ripple'ın 16 Ocak'taki Asya Pasifik'te Büyüyen Havale Piyasası: 2020 Küresel Ödeme Fırsatları, başlıklı raporu, Asya-Pasifik (APAC) pazarının, küresel ödemelerin gönderilmesi sürecini iyileştirdiği için dijitalleşmede ilerlediğini kaydetti. Ayrıca, Filipinler ve Tayland gibi düşük ve orta gelirli ülkelere yapılan havale akışlarının 2018'de 529 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaştığını ve 2019'da 550 milyar dolara ulaşması beklendiğini belirtti.

Rapor ayrıca, özellikle Filipinler'in dünyanın üçüncü büyük havale alan ülkesi olduğunu ve yurtdışında çalışan 10 milyondan fazla Filipinli ile, “işlerini kazançlarını gönderen işçilerin büyük miktarda havale girişi olduğunu” açıkladı.

Ripple, diğer şeylerin yanı sıra Talep Üzerine Likiditesi (ODL) hakkında konuşan 22 Ocak 2019 4. Çeyrek Piyasaları raporunu da yayınladı.

Rapor, 2019'dan beri iki düzineden fazla şirketin ODL müşterisi haline geldiğini ve Ripple’ın 2020 için APAC, EMEA ve LATAM'daki ek koridorlar için planlarını ima ettiğini belirtti.

İlginç bir şekilde, XRP / PHP için Filipinler merkezli Coin.ph Likidite Endeksi de son birkaç haftadır yükselişte.

 Likidite Endeksi Botu tarafından yayınlanan ekli tablo, Coins.ph XRP / PHP için Likidite Endeksi'nin zaman içinde nasıl arttığını göstermektedir. Ocak ayının başında 2.000.000'in altında olan likidite büyük ölçüde arttı ve 18 Şubat civarında tüm zamanların en yüksek seviyesi 5.526.762 oldu. Ancak, kısa süre sonra tekrar düştü ve 22 Şubat'ta 4.747.241 endeksi söz konusu oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ