Yetkililer, ülke bir kripto para birimi merkezi olarak geliştikçe Bitcoin ve Ethereum'da yapılan ödemeleri izlemek istiyor.

BAE Emlak Kripto Para Aklamayı Kısıtlayacak

Yetkililer, ülke bir kripto para birimi merkezi olarak geliştikçe Bitcoin ve Ethereum'da yapılan ödemeleri izlemek istiyor.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümeti Pazartesi günü yaptığı açıklamada, emlakçıların kripto para ile ödenen herhangi bir mülk satışı hakkında kara para aklama yetkililerini uyarması gerektiğini söyledi. Aynı zamanda Bybit, Kraken, Binance ve Crypto.com gibi şirketler Dubai ve Abu Dabi'nin gelişmekte olan kripto merkezlerinde ofisler açmak istiyor.

Şimdi, BAE hükümeti, sanal varlıkları veya sanal varlıklardan alınan fonları evin değerinin bir kısmı için kullansalar bile, herhangi bir gayrimenkul işleminin kara para aklama düzenleyicilerine bildirilmesini sağlamak için katı düzenlemeler uygulamaya çalışıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Tüm Kripto İşlemlerini İzlemek İstiyor

BAE Ekonomi Bakanı Abdulla bin Touq Al Marri yaptığı açıklamada, yeni kuralların gayrimenkul ve hukuk sektöründe "çalışma ortamı ekonomisini ve yatırımını olumsuz yönde etkileyebilecek manipülasyon veya yasa dışı uygulamalara çok az veya hiç yer bırakmayacağını" söyledi.

Ayrıca komisyoncuların, acentelerin ve hukuk firmalarının kara parayı izlemekten sorumlu FIU'ya rapor vermesini gerektirecek. Bu, alıcı 55.000 AED  yaklaşık 15.000 ABD Doları üzerinde nakit ödeme yapmaya çalışırsa geçerlidir.

Küresel kara para aklama karşıtı standart belirleyen Mali Eylem Görev Gücü, suç gelirlerini aklamak veya terörizmi finanse etmek için kripto para birimlerinin kullanımını kısıtlamaya çalışıyor. Şu anda buna, ödeme yapanları belirlemenin ve takip etmenin tartışmalı bir yolu olan "seyahat kuralı" da dahildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ