Birleşik Arap Emirlikleri merkezli RAKBank, sınır ötesi ödeme yollarını, Ripple'ın blockchain teknolojisini kullanarak Bangladeş koridoruna genişletiyor.

BAE Tabanlı RAKBank, Ripple’ın Blockchain Teknolojisini Kullanarak Havale Yollarını Genişletiyor

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli RAKBank, sınır ötesi ödeme yollarını, Ripple'ın blockchain teknolojisini kullanarak Bangladeş koridoruna genişletiyor.

Blockchain tabanlı bir platform olan Finastra kullanıcıları artık XRP kripto para birimini kullanan küresel bir ödeme ağı olan RippleNet'te 300'den fazla iş ortağıyla bağlantı kurabilir.

RippleNet kullanıcıları, şirkete göre Finastra’nın yılda milyonlarca işlem gerçekleştiren bankacılık ortaklıklarına da erişebiliyor.

Ripple, blockchain teknolojisini kullanarak küresel ödemelerin verimli ve hızlı bir şekilde aktarılmasına yardımcı olmak için birkaç fintech şirketi ve bankasıyla işbirliği yaptı.

BAE bankasının duyurusu, hizmetin Ripple ile yakından ilişkili olan ve RippleNet kullanıcıları için bir seçenek olan XRP tokenını kullanıp kullanmadığını belirtmedi. Bangladeş'e yapılan bu yeni anlık havale çözümü, devam eden pandemi sırasında ücretsiz olacak ve müşteriler ailelerine evlerine hızlı bir şekilde para gönderebilecekler. Bu koridor için havale hizmeti 30 Haziran'a kadar kullanıcılar için ücretsiz durumda..

RAKBank CEO'su Peter England, teklifin, “kapsamlı bir havale çözümü” sağlayarak, devam eden salgının yol açtığı zorluklar nedeniyle Bangladeşli göçmen topluluğuna “gönül rahatlığı” getirmeyi amaçladığını söyledi.

 Tartışmalar Ripple'ı da uzun zamandır kuşattı. Blockchain ödeme platformu, yerel tokenı XRP'den dolayı bir toplu dava ile karşı karşıya.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ