Birleşik Arap Emirlikleri yardım kuruluşu Al Jalila Vakfı, geçtiğimiz günlerde kripto para bağışlarını kabul etme izninin verildiğini duyurdu.

BAE Yardım Vakfı, Kripto Bağışlarını Kabul Etme Onayını Aldı

Kriptoyu Kabul Etmek Vakfın Bağış Kanallarını Genişletiyor

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) sağlık kuruluşu Al Jalila Foundation, dijital parayı kabul etme izninin verildiğini ve iyi dilek sahiplerinin artık kripto para birimleri aracılığıyla bağışta bulunabileceğini söyledi. Al Jalila Vakfı, kripto para birimlerini kabul ederek BAE'de bunu yapan ilk kar amacı gütmeyen kuruluşlardan biri oldu. 

Yakın zamanda yayınlanan bir açıklamada , Al Jalila Vakfı ayrıca isimsiz bir “lider kripto para birimi platformu” ile ortaklık kurduğunu söyledi. Vakfın bağış kanallarını genişleten hamle hakkında yorum yapan vakıf CEO'su Abdulkareem Sultan Al Olama şunları söyledi:

Hayırsever bir kuruluş olarak, hayırsever bağışlara güveniyoruz ve dünyanın her yerinden bağışçılara kolaylık sağlamak için bağış kanallarımızı genişletmek için her zaman yenilikçi yollar arıyoruz ve programlarımızı destekliyoruz. Bu nedenle, gelişmekte olan bir bağış toplama kaynağı olarak, dünya çapında artan sayıda kripto kullanıcısına, Al Jalila Vakfı'na bağış yapma fırsatı sağlamak, onların ilgisini çekmek için bir vakıf ve bağış topluluğu olarak bizim için bu bir kazan-kazan.

Olama ayrıca, Al Jalila Vakfı'nı ülkede kripto para birimlerinde bağış kabul eden ve fiziksel ve dijital para birimi arasındaki boşluğu kapatan “ilk” sağlık kuruluşu haline getirdiğini söylediği bir karara övgüde bulundu. Al Jalila Vakfı, kripto para birimlerini kabul etme kararı ile Cardano Vakfı'nı ortak olarak seçen Save the Children gibi diğer önde gelen hayır kurumlarına katılıyor.

Kripto para bağışlarını kabul etmek, kurulduğu 2013 yılından bu yana milyonlar topladığı bildirilen Al Jalila Vakfı'na, Millennial ve Gen-Z bağışçıları tarafından tercih edilen ve hızla büyüyen bir bağış yöntemi olarak adlandırılan yöntemle fon alma fırsatı veriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ