BAE'nin RAKBank'ı Kraken ile ortak oldu. İşbirliği, sakinlerin dirhem kullanarak kripto ticareti yapmasına izin verecek. Bu hareketin BAE'deki kripto alımlarında devrim yaratması bekleniyor.

BAE

BAE'deki en iyi finans kuruluşlarından biri olan RAKBank, vatandaşların yerel banka hesaplarını ve dirhemlerini kullanarak kripto ve dijital varlıklarda ticaret yapmalarını sağlamak için Kraken borsası ile ortaklık kurdu.

BAE'de yaşayan müşteriler daha sonra herhangi bir BAE bankasından yerel finansal transferlerle kripto para hesaplarını finanse edebilirler. Kraken ayrıca, Abu Dhabi Global Market'te (ADGM) sanal varlık alışverişi için düzenlenmiş bir platform olarak işlev görmek üzere tam bir lisans alan ilk uluslararası borsa olma onuruna da sahiptir.

Şu anda, sanal varlık ticareti yapan BAE vatandaşları işlemlerini BAE dışında bulunan bankalar veya yabancı muhabirler aracılığıyla finanse etmek durumundalar. Bu nedenle daha uzun teslim sürelerine (24 saatten fazla), daha yüksek döviz giderlerine katlanırken ayrıca yabancı yargı yetkisine tabidirler.

RAKBank CEO'su Raheel Ahmed, bu işbirliğinin BAE vatandaşlarının hesaplarını BAE'nin düzenleyici yargı yetkisi dahilinde olan her şeyle hızlı ve minimum ücretle finanse etmelerini sağlayacağını belirtti.

Kraken'in BAE merkezli yatırımcıları, BAE Merkez Bankası tarafından düzenlenen bankacılık kanalları aracılığıyla Dh ve kripto arasında dönüştürme yeteneğine sahip ADGM tarafından düzenlenen bir kripto borsası aracılığıyla sanal varlıklarda şeffaf ve verimli bir şekilde işlem yapabilecekler.

BAE, kripto ve blok zinciri kabulü ve inovasyonu için dünya çapında bir merkez haline geldi. Ülke, aynı şekilde sert bir yaklaşım kullanan bazı ülkeler dışında daha dostça bir yaklaşım sağlayarak ülkedeki sanal varlık faaliyetlerini teşvik etmeye çalışıyor.

Binance gibi borsalar, ülke kendisini küresel bir kripto merkezi olarak temsil etmeye çalıştığı için BAE'de de faaliyetlerine başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ