Bağışta BTC Dönemi: GiveTrack

Kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan BitGive Foundation, bağışçıların hayırsever nedenlere bağış yapmalarını ve bu bağışları gerçek zamanlı olarak takip etmelerini sağlayan Blockchain tabanlı bir platform olan GiveTrack'in beta sürümünün piyasaya çıktığını duyurdu .

BitGive'in kurucusu Connie Gallippi, 24 Ekim 2017'de Las Vegas'ta yapılan dört günlük ödemeler ve finans etkinliği olan Money20 / 20'de bu duyuruyu yaptı.

"Bu gerçek bir çalışma sürümüdür; Bu, herkesin erişebilmesi için yaşadığı ilk sefer olacak " dedi. Gallippi, Bitcoin Magazine ile röportajda platformun başında .

Bağışlarla ilgili bir husus, bağışta bulunanların verdikleri paranın ne kadarının aslında istenen nedene dönüştüğünü asla bilmezler. GiveTrack bağış sürecine şeffaflık getirerek bu sorunu çözer. Web tabanlı proje, Bitcoin ve blokaj teknolojisini kullanarak, bağışta bulunanlara bir sebep vermelerini ve daha sonra bu fonların ilerlemelerini gerçek zamanlı olarak takip etmelerini sağlar, böylece dolandırıcılık fırsatlarını azaltır.

GiveTrack resmi olarak ilk defa çalışıyor ve çalışıyordu. Kullanıcılar, GiveTrack web sitesinde yer alan projelere katkıda bulunarak platformu denemeye başlayabilirler. Bununla birlikte, web tabanlı uygulamadaki kullanıcı arabirimi hala çıplak kemikler.

"Bu, asgari uygulanabilir bir üründür. Esasen, bir prototip olmak yerine, gerçek bir çalışma ürünüdür, ancak çok basittir. Çok çan ve ıslık yok " dedi Gallippi. "Hızlı bir şekilde düzeltebildiğimiz şeyler için geri bildirim aldığımızda küçük gelişmeler yapacağız"

İki Çalışma Pilotu

GiveTrack platformunun piyasaya sürülmesiyle birlikte, GiveTrack web sitesinin açılış sayfasında uzun zamandır devam eden kar amacı gütmeyen iş ortakları olan iki pilot proje yer alacak: Medic Mobile ve The Water Project , ayrıca her bir projenin neye yatırım yaptığı hakkında bir açıklama.

Toplum sağlığı çalışanlarının bakımları daha iyi koordine etmesine izin vermek için mobil uygulamalar oluşturan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Medic Mobile, Desa Ban, Bali'teki zayıf beslenen çocukların zamanında tedavisini izlemek ve kolaylaştırmak için bir proje için para topluyor.

Su Projesi, Kenya'daki Chandolo ilkokulunda yeni bir yağmur suyu toplama tankı ve tuvalet inşa etmek için para topluyor ve orada öğrencilere hijyen ve sanitasyon eğitimi veriyor.

2013'te kuruluşundan bu yana, BitGive, daha iyi topluluklar yaratmak isteyen uluslararası yardım çabaları ve yerel yardım kuruluşlarıyla ortaklık kuruyor.

Gallipi, GiveTrack'i diğer blok köprü tabanlı yardım platformlarından ayıran şeyin basit ve basit bir yaklaşım olduğunu açıkladı. Örneğin, BitGive, karmaşık akıllı sözleşmelere ve belirteçlere güvenmek yerine Bitcoin'e yapışıyor.

Gallippi, "Yaptıklarımız hayır kurumlarının ve bağışçıların Bitcoin ile etkileşime girmesini kolaylaştırmanın bir yoludur" dedi. "Teknoloji ile fantezi ya da yeni şeyler yapmıyoruz; Donörlerin katkıda bulunmalarını ve ardından para hareketini izlemelerini sağlamak için kullanışlı hale getiriyoruz "dedi.

Bir Bitcoin bağış platformu olan GiveTrack, Bitcoin hakkındaki sözcüğü yaygınlaştırmaya da yardımcı oluyor. "Bitcoin hakkında fazla bilgisi olmayan insanlar yaptıklarımızı duyduğunda, [Bitcoin] 'i onlar için daha gerçek yapıyor" dedi. "Bunun için harika bir kullanım durumu" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ