Bahamalar'ın toplam GSYİH'si 2018'de yaklaşık 12 milyar dolardı, ancak kişi başına gelir, mobil cihazlar için % 90'lık bir nüfuzla en yükseklerden biri.

Bahamalar

Bahamalar'ın toplam GSYİH'si 2018'de yaklaşık 12 milyar dolardı, ancak kişi başına gelir, mobil cihazlar için % 90'lık bir nüfuzla en yükseklerden biri. Kısacası, dünyanın ilk CBDC'sinin piyasaya sürülmesi için daha ideal bir zemin isteyemezdiniz; yüksek mobil penetrasyona sahip nispeten varlıklı, dağınık bir nüfus. Hikayedeki diğer özellik Sand Dollar’ın USD'ye sabitlenmiş olmasıdır. Yani aslında bu, proxy tarafından dijital bir USD'nin pilot sürümü olarak görülebilir.

Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

Projenin kendisi, dijital ödemeleri desteklemek için bir dijital para ekosistemi oluşturmaktır. Ana özellik, Bahama dolarının dijital bir versiyonudur. Ayrıca perakende müşterilere hizmet veren Yetkili Finansal Kurumlardan (AFI) oluşan bir ekosistem oluşturulmuştur. Bu, KYC / AML çekleri, cüzdan hizmetleri ve Sand Dollar’ı için saklama hizmetleri şeklindedir. AFI, para ileten işletmeleri, ödeme hizmeti sağlayıcılarını ve ticari bankaları içerir.

 Sonuç olarak, bu CBDC'lerin geliştirilmesinde önemli bir kilometre taşıdır. Herhangi bir kapsamlı çözümde olduğu gibi, faydalar önceden ölçülebilir değildir. Böyle bir projeye başlamak belli bir cesaret gerektirir. Yüzde 90 Afro-Bahamalı nüfusla zorunlu küreselleşmenin yarattığı, korsanlık geçmişine sahip, kaçan köleler için bir sığınak olarak bilinen, ancak bugün finansal özgürlük ve ekonomik fırsat için bir işaret olarak bilinen bir nüfus, böyle bir adımın doğru ortamıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ