Bir Bakkt anketine katılan 2.000 ABD'li katılımcının yüzde 48'i, 2021'de kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını ortaya koydu.

Bir Bakkt anketine katılan 2.000 ABD'li katılımcının yüzde 48'i, 2021'de kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını ortaya koydu. Yatırımcıların çoğu, kâr ve çevrimiçi ödemeler için kripto para birimleri kullanıyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Daha fazla yatırımcı, kâr ve çevrimiçi işlemler için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini elinde bulundurduğundan, ana akım kripto para biriminin benimsenmesi yavaş yavaş Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleşiyor. Bu görüş, Bitcoin vadeli işlem borsası Bakkt tarafından yapılan yeni bir ankete göre. Anket, son altı aydaki Bitcoin ve kripto para benimseme eğilimini haritalamayı ve önümüzdeki altı aydaki eğilimleri tahmin etmeyi amaçlıyordu.

Bakkt, ülkenin dört bir yanından yüzde 69'u 44 yaşın altında olan 2.000 tüketiciyle yaptığı ankette, ABD'deki yatırımcıların çoğunun nispeten genç olduğunu öne sürdü. Bakkt, kurumsal tüketicilerin Bitcoin de dahil olmak üzere bir dizi dijital varlık satın almalarını, ticaretini yapmalarını ve elinde tutmalarını sağlayan bir Bitcoin vadeli işlem borsasıdır.

Ankete katılanların yaklaşık yüzde 48'i Mart 2021'den bu yana Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını söyledi. Bununla birlikte, yanıt verenlerin yüzde 50'den fazlası herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmazken, tüm yaş gruplarından çoğunluğu kripto yatırımlarına 100 dolardan az yatırım yaptı. Yüzde 19'u 100 dolardan daha az yatırım yaparken, yüzde 5'i en az 1.000 dolar yatırım yapmak için daha fazla risk aldı. İnsanların yüzde 48'i kripto para birimine bir miktar yatırım yaptı. Neredeyse yüzde 20'si 100 ABD Doları veya daha azına sahip.

Uzun Ve Kısa Vadeli Yatırımlar İçin Kripto Para

Anket, kripto para birimleri için farklı kullanımları ortaya çıkardı. Ankete katılanların yüzde 58'i uzun vadeli yatırımlar için kripto para satın alırken, yüzde 43'ü kısa vadeli kârların peşinde olduklarını söyledi. Bu arada, yüzde 24'ü kripto para birimlerinin çevrimiçi ürün ve hizmet satın almalarını sağladığını söyledi. Yüzde 12'si yüz yüze satın alımlar için kripto para kullanmayı planlarken, yüzde 11'i aile veya arkadaşlara kripto transferi yapmayı planlıyor.

Trend, kripto para kullanıcılarının farklı niyetleri olsa da, tüm yaş gruplarındaki yatırımcıların çoğunluğunun bunları uzun vadeli yatırımlar ve değer biriktirmek için kullandığını gösteriyor. Son altı ayda yatırım yapmayanların yüzde 32'si ilgilendiklerini söyledi. Yüzde 10'u çok ilgilendiğini, yüzde 21'i biraz ilgilendiğini, yüzde 21'i tarafsız kaldığını, yüzde 25'i ise hiç ilgilenmediğini söyledi.

18-44 yaş arası en çok ilgilenen grup, her grubun yüzde 37'si bu yıl yatırım yapmakla ilgileniyor. 40-60+ en az ilgilenen gruptur. Kâr getirisinin yanı sıra, erişim kolaylığı ve ücret eksikliği, sırasıyla 18-29 ve 45-60 yaş grubundaki yatırımcılar için kripto para birimlerinin önemli çekici özellikleriydi.30-44 için, merkezi kontrol eksikliği, uzun vadeli yatırım getirisinden sonra ikinci sıradadır.

Kripto Para Güveni Ve Zorlukları

Yüzde 32'si kripto para kullanmanın en büyük zorluklarının çok fazla oynaklık olduğunu ve yüzde 24'ü nereden başlayacaklarını bilmediklerini söyledi. Yüzde 18'i, borsalar gibi kripto para birimi işlemlerini işleyen üçüncü taraflara güvenmediklerini söyledi. Kadınların kripto para birimleri hakkında çok az şey bildiklerini kabul etme olasılıkları daha yüksek ve erkekler en büyük zorluğun oynaklık olduğunu söylüyor.

“Nereden başlayacağımı bilmiyorum” tüm yaş gruplarında öne çıkıyor ve eğitim ve kullanım kolaylığı cazip olmaya devam ediyor. Yüzde 40'ı Bitcoin gibi bir kripto para biriminin parçalarını satın alabileceklerini bilmediklerini söylerken, yüzde 35'i blok zinciri teknolojisi hakkında hiçbir şey bilmediklerini söyledi.18 ile 44 yaş arasındaki daha genç katılımcılar, 44 yaşın üzerindeki daha az kendine güvenen gruba göre kripto para birimlerine daha fazla güven duyduklarını ifade ettiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ