Bakkt, yeni uygulamasıyla 300 milyon dolarlık fonlama turunu 1 trilyon dolarlık dijital varlıkların kilidini açma planları ile tamamladı.

Bakkt B Serisi Finansman Turu sırasında Microsoft ve Diğer Yatırımcılardan 300 Milyon Dolar Fon Topladı

Bakkt, yeni uygulamasıyla 300 milyon dolarlık fonlama turunu 1 trilyon dolarlık dijital varlıkların kilidini açma planları ile tamamladı.

ICE destekli kripto para birimi Bakkt, B Serisi fonlama turunda 300 milyon dolar topladı. Yatırımcıları arasında Microsoft'un risk sermayesi kolu M12 ve Bitcoin riskten korunma fonu Pantera Capital vardı.

Dört Gözle Beklemek

Taze enjekte edilen sermayesi ile Bakkt, çalışan sayısını 350 çalışana kadar genişletmeyi başardı. Kripto alanındaki en etkili şirketlerden biri, eski CEO'su Kelly Loeffler ABD Senatosuna atandıktan sonra Mike Blandina tarafından yönetiliyor.

Bakkt ayrıca, bu yaz piyasaya sürülmesi beklenen yaklaşan tüketici uygulamasıyla ilgili tüm ayrıntıları içeren yeni web sitesini de tanıttı.

Trilyon Dolarlık Bir Pazar

Şirketin blog yazısına göre Bakkt, bu uygulamanın yardımıyla 1 trilyon dolardan fazla dijital varlığın kilidini açabilecek.

Bakkt ayrıca bir uygulama rahatlığında oyun içi ödüller de dahil olmak üzere her türlü dijital tokenı yönetmesine izin verecek olan sadakat programı sağlayıcısı Bridge2 Solutions'u satın aldı.

 Şu an itibariyle, önde gelen bazı finansal kurumların sadakat programlarına güç veriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ