Kıtalararası Borsa destekli Bakkt, bitcoin'e yönelik yeni kurumsal talebi karşılamak için kripto varlık yöneticisi Galaxy Digital ile ortaklık yapıyor.

Bakkt, Bitcoin İçin Kurumsal Talebi Karşılamak Üzere Kripto Varlık Yöneticisi Galaxy Digital İle İşbirliği Yapıyor.

Kıtalararası Borsa destekli Bakkt, bitcoin'e yönelik yeni kurumsal talebi karşılamak için kripto varlık yöneticisi Galaxy Digital ile ortaklık yapıyor.

Bakkt, Bitcoin almak isteyen kurumlar için ‘beyaz eldiven’ hizmeti başlatmak için kripto varlık yöneticisi Galaxy Digital ile ortaklık kurdu. Ortaklık, Bakkt’ın dijital varlık saklama hizmetleri ile birlikte sunulan kripto varlık yöneticisi Galaxy Digital Trading’in (GDT) eşleşen motorunu ve ticaret platformunu görecek. Galaxy Digital’den Tim Plakas, bu ortaklığın iki firmamızın fiziksel Bitcoin erişimi isteyen geleneksel varlık yöneticilerinden aldığı talep artışına hizmet edeceğini söyledi.

 Bloomberg raporuna göre, Bakkt’ın saklama hizmeti başkanı John Conneely, Galaxy Digital ile olan bu ortaklığın, kripto varlıklarına yönelik güçlü kurumsal talebe yanıt olarak kurulduğunu söyledi. Ortaklık, 30'un üzerinde piyasa yapıcısının GDT kaynak likiditesini görecek ve ticaret yıl boyunca günün 24 saati gerçekleşecek. GDT, yılın ilk çeyreğinde spot, borç verme, türevler ve yapılandırılmış kripto ürünlerini kapsayan 1 milyar doların üzerinde dijital varlık hacmi üretti. Resmi duyuruya göre, şirketler Bitcoin'i satın almak, içinde pozisyon oluşturmak ve depolamak isteyen kurumsal varlık yöneticileri için bir “beyaz eldiven” hizmeti sunmayı planlıyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ