Bitcoin, tarihinin beşinci en büyük saatlik fiyat düşüşünü 19 Şubat'ta kaydetti.

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri 2019

Bitcoin, tarihinin beşinci en büyük saatlik fiyat düşüşünü 19 Şubat'ta kaydetti. Bu düşüş, fiyatı 10.214.98 $ 'dan 9.573.74 $' a düşürdü, bu da kripto para briminin fiyatı bir kez daha 10 bin dolarlık direnç altında kısıtlandığından önemli bir düşüş oldu. Bitcoin 2017'de zirveye çıktığında da benzer bir düşüş kaydedildi ve ardından fiyat düştü.

Spot piyasa fiyatındaki sert değişime rağmen, BTC’nin hacminin 2020 yılı için arttığı ve zirveye ulaştığı, Arcane Research'e göre günlük hacmin 1 milyar dolara yaklaştığı bildirildi. Günlük hacmine karşılık olarak, BTC’nin işlem hacminin CME'de son zamanlarda 1 milyar doları aştığı ve artan kurumsal talebe işaret ettiği için arttığı gözleniyor. Arcane'e göre Bakkt, Şubat ayında 2019 ortalamasına kıyasla daha yüksek bir sözleşmenin sona erdiğine dikkat çekiyordu.

Veriler, 20 Şubat'ta 203 Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem sözleşmesinin 2 milyon $ 'ın altında bir değere sahip olduğunu gösteriyor. Teslimat Ocak ayına göre daha düşük olsa da, 2019 rakamlarının hala önünde. Araştırma raporunun vurguladığı neden, Digital Galaxy’nin 2019'un sonlarında iki Bitcoin fonu başlatmasıydı.

Bakkt'ta Açık pozisyon da 14 Şubat'ta 19 milyon dolar ile bir zirve kaydetti, ancak sözleşmeler 20 Şubat'ta sona erdiğinden, Açık pozisyon da 10 milyon dolara düştü.

Araştırma raporunun verilerine göre, bu Açık pozisyon 2020'de % 270 arttı. Borsadaki açık sözleşme sayısı, geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.861 oldu.

Bitcoin'in yakın zamanda fiyat düşüş yaşamasına rağmen, Morgan Creek Capital Management CEO'su Mark Yusko'ya göre mevcut ve potansiyel yatırımcılar bu durumdan etkilenmeyebilir. Yusko, yatırımcıların sunulan 'satın alma' fırsatına odaklanması gerektiğine inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ