Kısa süre önce Operasyon Başkanı'ndan Bakkt borsasının Başkanlığına terfi eden Adam White, düzenleyicilerin borsaların sonsuza kadar denetimsiz çalışmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Bakkt Borsasının Başkanı, Denetimsiz Borsaların Uzun Süre Hayatta Kalamayacağını Söyledi

Kısa süre önce Operasyon Başkanı'ndan Bakkt borsasının Başkanlığına terfi eden Adam White, düzenleyicilerin borsaların sonsuza kadar denetimsiz çalışmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Tel-Aviv'deki kapalı bir etkinlikte konuşurken, Bakkt vadeli işlem borsasının yeni tanıtılan başkanı Adam White, düzenleyicilerin BitMex ve Bybit gibi kripto borsalarının sonsuza kadar denetimsiz çalışmasına izin vermeyeceğini söyledi. Adam White daha önce, fiziksel teslimat ile bitcoin vadeli işlemleri sunan dünyanın ilk düzenlenmiş borsasının Baş İşletme Görevlisi olarak hizmet etmişti.

Regülatörler, Borsaların Sonsuza Kadar Düzensiz Çalışmasına İzin Vermeyecek

Adam White, işlem platformlarının AML olmadan çok az KYC ile düzenlenmemiş mekanlarda faaliyet gösterdiğini gördüğünü söyledi. Bu günlerin sonsuza dek sürmeyeceğini de sözlerine ekledi. Regülatörler yavaş, ancak kalıcılar ve bunun süresiz olmasına izin vermeyeceklerini de sözlerine ekledi. Adam, yeni kripto sözleşmeleri sorulduğunda, müşterilerinin istediği her şeyi saklamak istediklerini söyledi.

Bakkt İşlem Hacminde Çöküş

 ICE'nin sahibi olduğu Bakkt, geçen hafta oldukça sıkıcı bir performans gösterdi. Yeni başlatılan bitcoin opsiyon işlemleri, geçen hafta 20-24 Ocak arasında sıfır işlem hacmi gördü. Skew verilerine göre Bakkt, son on gün içinde opsiyon işlemleri için herhangi bir işlem görmedi. Bakkt Volume Bot'a göre, 11.57 milyon dolar değerinde 1204 sözleşme, Salı günü pazartesi işleminden % 44 daha düşük bir seviyede işlem gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ