Kripto Varlık Saklama ve Ticaret Platformu Bakkt, 18 Ekim 2021'den itibaren New York Menkul Kıymetler Borsası'nda BKKT koduyla listelenecek.

Kripto Varlık Saklama ve Ticaret Platformu Bakkt, 18 Ekim 2021'den itibaren New York Menkul Kıymetler Borsası'nda BKKT koduyla listelenecek.

 Şirketin sahibi NYSE'nin sahibi International Exchange Incorporated. Bakkt Holdings'in mevcut değerlemesi 2 milyar doların üzerinde. Bakkt'ın rakibi olan Coinbase de bu yılın Nisan ayında halka arzında NASDAQ'da listelendi.

 Bakkt Holdings, Ocak Ayında Halka Açılma Planları Yaptığını Duyurdu

Bakkt Holdings ilk olarak Ocak ayında halka açılma planlarını yaptığını duyurdu ve şimdi VPC Impact Acquisition Holdings ile birleştikten ve Google ile bir ortaklık sağladıktan sonra bu planları gerçeğe dönüştürmeye hazır. Birleşme, firmanın Bakkt Holdings olduğunu gördü. Şirket, kullanıcılara dijital varlıkları satın almak, satmak ve depolamak için bir platform sunuyor. Ayrıca, onaylanmış yatırımcılara bir Bitcoin vadeli işlem ticareti hizmeti ve bir mobil ödeme uygulaması sağlayarak tüccarlarda günlük ürünler için ödeme yapılmasını sağlar.

Şirket, Yeni Bir Analiz Motoru Oluşturmak İçin Google Cloud'u Kullanacak

Bakkt'ın VPC Impact Acquisition Holdings ile yakın zamanda birleşmesi, kalkınma yatırımları ve ortaklıklar için kullanılacak 448 milyon dolarlık kasasına girecek. Firmanın CEO'su Gavin Michael'a göre, ilk odak noktası ortaklıkları güvence altına almak ve sunduğu dijital varlıkları genişletmek olacak. Google ortaklığı, Bakkt'ın Visa banka kartı kullanıcılarının Google Pay'i kabul eden satıcılarda Bitcoin ile ödeme yapmasına izin verecek. Ayrıca yapay zeka, makine öğrenimi ve coğrafi konum belirlemeden yararlanacak yeni bir analiz motoru oluşturmak için Google Cloud'u kullanacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ