Bakkt Holdings, halka açık bir şirket olarak dalgalı bir ticaret gününün ilk gününü kapattıktan sonra %6,4'lük bir düşüş yaşadı.

Bakkt Holdings, halka açık bir şirket olarak dalgalı bir ticaret gününün ilk gününü kapattıktan sonra %6,4'lük bir düşüş yaşadı.

Intercontinental Exchange tarafından kurulan kurumsal ve perakende odaklı bir dijital varlık platformu olan Bakkt Holdings, New York Menkul Kıymetler Borsası'nda halka açık bir şirket olarak volatil bir işlem gününü kapattıktan sonra %-6,4'lük bir düşüş yaşadı. 18 Ekim sabahı NYSE'de 9.45$'dan lansmanının ardından BKKT, ilk 30 dakikalık işlem sırasında kabaca %3.3 artışla 9.77$'a yükseldi.

BKKT, Gün Kapanışında 8.76 Dolardan İşlem Görüyordu

BKKT'nin 9.77$'a yükselmesinin ardından, yatırımcılar hızla kar elde etmeye başladılar. Fiyatların %-9,5 düşüşle 8,84$'a düşmesine ve ardından öğle yemeğine neden oldu. Bloomberg'e göre BKKT, açılışından yaklaşık %-7 oranında değer kaybettikten sonra gün sonunda 8.76 dolardan işlem görüyordu. Bakkt, 15 Ekim'de özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) olan VPC Impact Acquisition Holdings ile bir birleşme anlaşması yoluyla halka açıldı. Bakkt ilk olarak 2018'de bir kripto para birimi sorumlusu olarak piyasaya sürüldü. Firma o zamandan beri kurumsal odaklı Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ve bir perakende kripto varlık ödeme uygulaması başlatmak için döndü.

Bakkt, Intercontinental Exchange'in Kripto Para Birimine İlk Girişi Değil

Bakkt gibi, Coinbase de halka açık ticaretin ilk gününde düşüş performansı gösterdi . Gün boyunca 381 $ 'lık başlangıç fiyatından -%13,8 düştü. Bakkt, Intercontinental Exchange'in kripto para birimine ilk girişi değil ve firma, Ocak 2015'te Coinbase'in C Serisi 75 milyon dolarlık finansman turuna lider yatırımcı olarak katıldı. Intercontinental Exchange, 2021'in ilk çeyreğinde Coinbase'deki hissesini 1,2 milyar dolara sattı. Bakkt, perakende uygulama kullanıcılarının Google Pay'i kullanarak dijital varlık bakiyelerinden ödeme yapmalarını sağlamak için Google ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ