Intercontinental Exchange, Bakkt'ın nakit olarak düzenlenmiş vadeli işlemlerinin yakında başlatılacağını duyurdu.

Bakkt’ın Nakit Olarak Düzenlenmiş Vadeli İşlemleri Başlıyor

Intercontinental Exchange, Bakkt'ın nakit olarak düzenlenmiş vadeli işlemlerinin yakında başlatılacağını duyurdu.

Lansman 6 Aralık’ta

Intercontinental Exchange, yeni basın bülteninde, Bakkt'ın nakit olarak düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemlerinin lansmanının 6 Aralık'ta gerçekleşeceğini açıkladı.

Bu duyuru, Bitcoin'den USD'ye vadeli işlemlerin yıl sonuna kadar hayata geçeceğini ileri süren Bakkt COO’su Adam White tarafından yapılan açıklamayı doğruladı.

Kısa süre önce piyasaya sürülen kripto para ticaret platformunun nakit ödemeli vadeli işlem sözleşmeleri, ICE Futures Singapur'da listelenecek ve böylece pan-Asya ticaretinin sunduğu ilk kripto ürünü haline gelecek.

Duyuru, Singapur Para Otoritesi (MAS), 20 Kasım'da kurumsal yatırımcıların bu tür ürünlere olan ilgisini artırmak için danışma belgesinde kripto para birimi işlemlerini düzenlemeyi teklif etmesinden hemen sonra geldi. MAS ayrıca perakende yatırımcılar için alarm zilleri çaldı ve onları yüksek değişkenlik gösteren varlık sınıfıyla ilişkili riskler hakkında uyardı.

MAS yaptığı açıklamada "Altta yatan ödeme tokenları, yüksek volatilite sergileme eğiliminde ve değerlemesi gerçekten zor ... Türevlerin kaldıraçlı niteliği nedeniyle zararlar da artmış durumda ve yatırımcılar, koydukları miktardan daha fazlasını kaybedebilir" ifadesini kullanıyor.

Doğrudan BTC İle Ödeme

Bakkt, 23 Eylül'de fiziksel olarak düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemlerine başladı ve ardından Bitcoin fiyatının yüzde 20'sinde keskin bir düşüş kaydedildi. Bu ürün eşsiz bir ürün zira yatırımcılara son kullanma tarihinde doğrudan BTC olarak ödeme yapılmakta.

Nakit olarak ödenmiş Bitcoin vadeli işlemleri yeni bir şey değil. Hem Cboe hem de CME onları Aralık 2017'de tanıttı, ancak birincisi yandaki rakibi ile rekabet etmekte zorlandığından dolayı yeni sözleşmelerin eklenmesini durdurmak zorunda kaldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ