Intercontinental Exchange, kurumlar için Warehouse Saklama hizmetini getirme konusunda yeşil ışık yaktı. Şimdi borsanın antresi, BTC’yi tutmaya yönelik bir çözüm arayan tüm kurumlara açık.

Bakkt, Kurumsal Saklama Hizmeti İçin Yeşil Işık Aldı

Intercontinental Exchange, kurumlar için Warehouse Saklama hizmetini getirme konusunda yeşil ışık yaktı. Şimdi borsanın antresi, BTC’yi tutmaya yönelik bir çözüm arayan tüm kurumlara açık. Daha önce, saklama hizmeti sadece Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem sözleşmelerinde işlem yapan müşteriler için mevcuttu.

Bakkt dün, kurumsal saklama hizmetine yönelik olarak yeşil ışık aldıklarını açıkladı. Bakkt’ın CEO’su Adam White, bu hamleyi Bitcoin gözetiminin kurumsal olarak benimsenmesinde “kritik bağlantı” olarak nitelendirdi. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra, önde gelen kripto bazlı yatırım şirketlerinden biri olan Pantera Capital, Saklama Hizmeti için Bakkt'ı seçti.

Bakkt Bitcoin Saklama Hizmeti Nedir?

Bakkt, bitcoinlerini yanlarında bulundurmak isteyen kurumlara depo gözetim hizmetleri sunmakta. Önceden, saklama hizmeti yalnızca Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem sözleşmelerinde işlem yapan müşteriler için mevcuttu. Şimdi Intercontinental Exchange destekli Bakkt, New York Finansal Hizmetler Departmanından (NYDFS) dünyadaki tüm kurumlara bitcoin saklama hizmetini verme yetkisi aldı. Tagomi ve Galaxy Digital ayrıca Bakkt Warehouse’u da koruyucu olarak seçmiş durumda.

Bakkt’ın Popülerliğini Yükseltmeye Yardımcı Olabilir mi?

Vadeli İşlemler Borsası Eylül ayında piyasaya sürüldüğünde oldukça yavaş bir başlangıç yaptı, ancak geçtiğimiz birkaç hafta boyunca borsadaki hacimler giderek arttı. Daha önce de bildirildiği üzere, Bakkt 9 Kasım'da tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti ve 1.756 Bitcoin Vadeli İşlem sözleşmesi platformda işlem gördü. Bakkt Warehouse’daki saklama hizmetindeki bu genişlemenin vadeli işlem borsasının hacimleri üzerinde ne gibi etkisi olduğunu görmek ilginç olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ