Bakkt platformu bir başka güzel ticaret gününe sahip. Bakkt işlem hacmi yükselirken, Bitcoin fiyatta önemli bir düşüş kaydetti. Bir numaralı dijital varlığın fiyatı son 24 saatte neredeyse yüzde 6’lık bir kayıp yaşadı.

Bakkt Platformundaki İşlem Hacmi Fiyatlar Volatilken Artıyor

Bakkt platformu bir başka güzel ticaret gününe sahip. Bakkt işlem hacmi yükselirken, Bitcoin fiyatta önemli bir düşüş kaydetti. Bir numaralı dijital varlığın fiyatı son 24 saatte neredeyse yüzde 6’lık bir kayıp yaşadı.

Kurumsal İlgi Bitcoin’in Patlamasına Neden olur mu?

Kasvetli bir başlangıçtan sonra, Bakkt’ın fiziksel olarak yerleşik günlük Bitcoin vadeli işlemlerinin işlem hacimleri yükselmeye başladı. Zaten bugün, seansta çok daha fazla işlem hacmi olmasıyla birlikte, platform tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Günlük işlem hacmi 15 milyon doları aşarak 1781 BTC’lik sözleşme kuruldu.

Tabii ki, pek çok kişinin beklentileri ve kurulan kripto para birimi borsalarının günlük işlem hacimleri göz önüne alındığında, bu rakamlar hala nispeten düşük. Ancak, platform başlatıldığında, günlük 2 milyon dolardan fazla sözleşmenin gerçekleştiği tek bir oturum olmadı. Son zamanlarda bildirilen rakamlar sürekli olarak daha yüksek seviyelere işaret ediyor.

Birçok kişi Bakkt’ın lansmanının olduğundan daha dramatik olmasını bekliyordu. Gerçekleşen lansmandaki art arda gecikmelerle tetiklenen kurumsal talebin artması, bu tür bir hype yarattı ve milyarlarca dolarlık açılış gününden kısa bir süre sonra Bitcoin fiyatının derhal iki katına çıkması bekleniyordu. Ancak bu senaryoların hiçbiri olmadı elbette. Hatta en iyimser olanları dahi hayal kırıklığına uğrattı. Nihayet hayata geçtiğinde, bunların hiçbiri olmadı elbette.

İlginçtir ki, Bakkt’ın en başarılı alım satım seansı olan şey, Bitcoin’in fiyatının çarpıcı bir şekilde aşağı doğru hareket ettiği bir günde gerçekleşti. Bitcoinin fiyatının arttığı 25 Ekim’de, yukarı yönlü büyük bir hamlenin ardından hacim artışı gerçekleşti.

Bakkt'ın hala çok yeni olduğu ve vadeli işlem sözleşmelerinin ticaretini yapmasına izin verdiği birçok akredite yatırımcının bir nedeni, Bitcoin'i bir nedenden ötürü alıp satmaya karşı çıktığı ya da başka bir yerde işlem yapanların daha iyi bir aşamaya sahip olmadıkları için hareket edeceğini düşünmeleri.

Bakkt’ın memnuniyetle karşıladığı yatırımcılar, geleneksel piyasalarda nakit para atma konusunda hiçbir seçenek sıkıntısına sahip değil. Ancak, gezegendeki en değişken pazara girmeye karar verdiler. Neden? Çünkü bir varlık olarak görülen volatilite bugün Bitcoin’de yüzde 6 olarak gerçekleşti. Bu rakam geçtiğimiz günlerde ise yüzde 20’likle yükselişle kendini göstermişti. Bu nedenle, Bakkt hacminin Bitcoin piyasası için daha dalgalı günlerde artmaya devam etmesi muhtemel görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ