ICE'ın kripto para borsası Bakkt'ın piyasaya sürüleceği tarih ertelendi

Bakkt’tan Bitcoin Yatırımcılarını Üzecek Haber

Kripto para yatırımcıları bir yılı aşkın süredir Intercontinental Exchange'nin (ICE) kripto para borsası Bakkt'ın piyasaya sürülmesini bekliyordu. ICE CEO’su Jeff Sprecher tarafından 7 Şubat Perşembe günü yapılan açıklamada kripto para borsası Bakkt'ın 2019 yılının sonlarında piyasaya sürüleceğini belirtti.

CEO Sprecher bu açıklamaları ICE’nin 2018’in tamamı ve dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını kapsayan konferans görüşmesi sırasında yaptı.

Sprecher, şirketin dijital varlık platformunun piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere stratejik girişimler için 1 milyar doların üzerinde harcama yapıldığını açıkladı. ICE, New York borsası da dahil olmak üzere önde gelen 23 borsada da faliyet gösteriyor.

Şirketin CFO'su Scott Hill, mevcut finansal performansa dayanarak Bakkt'ın getireceği harcamalarla ilgili beklentilerini detaylandırdı. Scott Hill Bakkt'ın getireceği harcamalara ilişkin şu söylemlerde bulundu:

Ve son olarak, Bakkt'a yaptığımız yatırım, ilk çeyrekte mevcut yapılan harcamalara bakıldığında 20 milyon ile 25 milyon dolar arasında bir maliyet söz konusu.

Bakkt'da dahil olmak üzere şirketin yakın tarihte yaptığı yatırımlardan beklenen getiri veya gelir artışı hakkında gelen sorular üzerine Sprecher, kripto platformunu ICE için bir "moonshot bahsi" olarak tanımladığını söyledi.

Sprecher, Bakkt'ın kendi ofisleri, yönetim ekibi ve altyapısı olduğu için ICE'den bağımsız olduğunu da sözlerine ekledi. Proje altyapısının Starbucks ve Microsoft gibi bir dizi yüksek profilli yatırımcı ve ortağı çektiğini vurguladı.

Sprecher Bakkt'ın 2019 odaklı bir gündemden ziyade uzun vadeli bir proje olduğu belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ