Kripto para dünyasında balinaların dalga hareketi devam ediyor.

Balinalar Bu Altcoin

Kripto para dünyasında balinaların dalga hareketi devam ediyor. Son zamanlarda balinaların yöneldiği kripto para birimleri farklılaşmaya devam ediyor. Ancak burada ortaya ilginç bir durum çıkmış vaziyette.

Düşük karlılığa karşın balinalar Cardano(ADA)’ya yönelmiş durumdalar ve önemli ölçüde birikim yapıyorlar. Bu durum kripto para topluluğunu şaşırtmış gibi duruyor. Zira genel beklenti balinaların Shiba Inu biriktireceği şeklinde idi.

Peki neden balinalar Cardano birikimi başladılar? Bunun en önemli neden? Haziran ayına yönelik planlanan yükseltmeye yani güncellemeye çok az bir vaktin kalmış olması. Cardano’nun yüksek potansiyelini ise göz ardı etmememiz gerekiyor.

Bilindiği üzere Cardano(ADA) 2022 yılına güçlü bir başlangıç yapamadı. Ayrıca zirve seviyeden yüzde 75’lik geri çekiliş balinaların iştahını  bir miktar kabartmış olabilir. Düşüş trendinin bitmiş olabileceğine yönelik beklenti ise bir diğer yönelim sebebi.

Kripto para birimi Cardano (ADA) için karlılık daha çok aşırı derecede alım ile aşırı derecede satım koşulları için değerlendirilebilir. Cardano’nun genelde karlılığı yüzde 30-40 seviyesine ulaştığında akabinde hemen satış dalgalarının geldiği görülür. Diğer taraftan fiyat tersine bir hareket yaptığında bu durum alım koşulları oluşur ve fiyat hızlı bir yükselişe başlar.

Cardano(ADA) için bundan sonraki sürecin ne şekilde cereyan edeceği merakla bekleniyor. Proje yeni hamlelerini yaparken piyasa katılımcılarının alacağı pozisyonlarla projenin daha da değerlenmesi söz konusu olabilir. Netice olarak Cardano piyasadaki en köklü projelerden biri olmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ