Bitcoin (BTC), Kasım 2013'ten bu yana on yılın ardından en büyük galibiyet serisine ulaşmaktan sadece bir gün uzakta.

Bitcoin (BTC), Kasım 2013'ten bu yana on yılın ardından en büyük galibiyet serisine ulaşmaktan sadece bir gün uzakta.
Bitcoin balinaları, varlık sınıfına artan güveni gösteren birikime devam etti. Analistler, 2023'ün Bitcoin için bir "iyileşme yılı" olmasını bekliyorlar.

2023'ün başından bu yana, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) büyük bir gerileme yaşıyor. Bu haftanın başlarında, BTC fiyatı 21.000 $ seviyesini geçerek haftalık kazançlarını yüzde 22'nin üzerine çıkardı.

İlginç bir şekilde, Bitcoin arka arkaya son 14 gün boyunca fiyat artışları kaydetti ve 15 günlük tarihi galibiyet serisine sadece bir gün kaldı. Neredeyse on yıl önce, Kasım 2013'te, Bitcoin art arda 15 gün boyunca benzer bir fiyat rallisi kaydetti ve bu, şu anda tarihteki en uzun galibiyet serisi oldu.

Son 14 günlük fiyat artışlarıyla BTC, üç ayın yeni en yüksek seviyesine dokunmayı başardı. Basın tarihi itibariyle, Bitcoin %0,3 artışla 21.247 $'lık bir fiyat ve 409 milyar $'lık bir piyasa değeri ile işlem görüyor.

Ayrıca, Bitcoin'deki son fiyat rallisi, piyasaya artan balina katılımının ortasında geliyor. Bu ralli yeniden başlamadan hemen önce, 100 ila 1000 Bitcoin tutan toplam BTC balina adresi sayısı arttı. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment şunları bildirdi:

Bu 2023 patlamasının habercisi olan ölçütlerin çoğu arasında, 100 ila 1.000 $ BTC tutan adreslerin hızla artan miktarı vardı. Fiyat artışları genellikle balinalar #Bitcoin biriktirdiğinde pazar genelinde gerçekleşir. #Kriptodaki 1 numaralı varlık iki hafta içinde +%26 oldu.


Balina birikimi, varlık sınıfına olan talepte artışa yol açabileceğinden, Bitcoin için genel olarak olumlu kabul edilir.

Bitcoin Önümüzdeki İki Yılda 100 Bin Dolarda

Bitcoin için en son fiyat rallisi, 2022'nin son yılında BTC fiyatındaki yüzde 60'lık bir düzeltmenin ardından geldi. SkyBridge Capital'in kurucusu Anthony Scaramucci, 2023'ün Bitcoin için bir "toparlanma yılı" olabileceğini söyledi. Ayrıca Scaramucci, BTC fiyatının iki ila üç yıl içinde 50.000 ila 100.000 ABD Doları arasında işlem görmesini bekliyor. Bu gelişme hakkında konuşan Scaramucci, şunları söyledi:

Risk alıyorsunuz ama aynı zamanda [bitcoin] benimsenmesine de inanıyorsunuz. Dolayısıyla, benimsemeyi doğru yaparsak, ki yapacağımıza inanıyorum, bu, önümüzdeki iki ila üç yıl içinde kolayca elli ila yüz bin dolarlık bir varlık olabilir.

Ayrıca, dünyanın en büyük kripto para birimi BTC'nin bundan altı yıl sonra 300 bin dolara ulaşabileceğini belirtti. Bununla birlikte, piyasa analistleri, belirsiz makroekonomik ortamın etkisi ile ilgili olarak 2023 yılı için pek iyimser değiller.

CoinShares Bitcoin baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, büyük ölçüde 15.000$ ile 20.000$ arasındaki alt aralıkta ve 25.000$ ile 30.000$ arasındaki üst aralıkta bağlı kalmaya devam edecek. "Çok fazla zorunlu satışın kaldığını düşünmüyorum, bu iyimser bir yaklaşım. Ancak yine de, artıların oldukça sınırlı olduğunu düşünüyorum çünkü çok fazla yeni girişin geldiğini de görmüyoruz" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ