Ödemeler için kurumsal blockchain çözümleri sağlayıcısı Ripple, bugün Banco Rendimento'nun RippleNet Cloud’u başlattığını duyurdu.

Banco Rendimento, Ripple’ın Blockchain Ödemelerini Bulutta Kullanan İlk Banka Oldu

Ödemeler için kurumsal blockchain çözümleri sağlayıcısı Ripple, bugün Banco Rendimento'nun RippleNet Cloud’u başlattığını duyurdu.

Ripple teknolojisini tamamen bulutta kullanan ilk banka olan Banco Rendimento, RippleNet Cloud'da çalışan yaklaşık iki düzine finansal kuruma katılıyor.

RippleNet Cloud ile bankalar ve finansal kurumlar, toplam sahip olma maliyetini düşürürken, daha hızlı inovasyon ve pazara sunma süresi ile iş avantajlarını en üst düzeye çıkarabilir.

RippleNet Cloud, Ripple’ın global blockchain ödeme ağı olan RippleNet'teki finansal kurumlar arasında tek bir entegrasyonla ödeme gönderme ve alma olanağı sağlar - yani şirketler ölçeğinde daha az aracı ve daha fazla standardizasyon demek.

Finansal kurumlar ayrıca RippleNet'e daha kolay bağlantı, daha fazla esneklik ve RippleNet Cloud kullanmanın bir sonucu olarak yeni özelliklere erişimin tadını çıkarır. Bugüne kadar, RippleNet işlem hacminin yaklaşık % 30'u Bulut'tan geçiyor - bu yılın başından bu yana% 100 artış söz konusu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ