Bu yazımızda sizlere Bancor Coin Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Bu yazımızda sizlere Bancor Coin Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Bancor Coin Nedir?

Bancor, kullanıcıların kripto para piyasalarında takas etmek yerine doğrudan farklı tokenlar arasında dönüşüm yapmalarına olanak tanıyan bir blockchain protokolüdür.

Proje, yakında tartışacağımız ve borsalarda tutarlı bir arz / talep bulunmayan tokenlerin çoğuna likidite getirmeye çalışan bir ağ sunuyor. Bu ağ, akıllı sözleşmeler ve ekibin "Akıllı tokenlar" olarak adlandırdığı yeni bir kripto para birimi sınıfı üzerine kuruludur.

Bancor Hangi Sorunu Çözmeyi Amaçlıyor?

Bancor, kripto para piyasasında şu anda var olan likidite azlığına destek sağlamak istiyor. Likidite eksikliği, Bitcoin veya Ethereum gibi en iyi kripto paralar için çok fazla sorun değildir çünkü her zaman bu paraları değiştirmek isteyen alıcılar ve satıcılar vardır. Bununla birlikte, meşru merkezi olmayan amaçlara hizmet edebilecek ancak piyasada likit olmak için yeterince dikkat çekmemiş diğer binlerce token için bu kesinlikle bir sorundur.

Bir token'ın likiditesi, alıcıların ve satıcıların tutarlı varlığıyla belirlenir. Yüksek likiditeye sahip bir token, herhangi bir zamanda kolayca edinebileceğiniz veya satabileceğiniz bir tokendir. Düşük likiditeye sahip tokenlar için bunun tersi geçerlidir.

Bancor ekibi, tokenlerin çoğunun takas edilmesi zor olduğundan, değer internetinin dışında bırakıldıklarını savunuyor. Protokolleri, likiditelerini oluşturmaya yardımcı olarak bu tokenleri entegre etmeyi amaçlıyor.

Yatırımcısına 7 gün 24 saat telefon desteği sağlayan ilk Türk borsası olan ICRYPEX’te siz de hesap açın ve en düşük komisyon oranlarıyla hızlıca Bitcoin ve Kripto para satın alın.

Ekip, yerel olarak oldukça etkili, ancak küresel olarak ticareti yapılabilen milyonlarca token içeren bir gelecek öngörüyor.

Akıllı Tokenlar ve Bancor Protokolü

Bancor’un protokolü, ticaret için alternatif bir mekanizma olarak hizmet veren Akıllı tokenlar oluşturmak için akıllı sözleşmeler kullanır. Protokolün temel bir özelliği, kripto para borsalarında olduğu gibi, ikinci bir tarafla token değişimini gerektirmemesidir. Bunun yerine, dahili olarak farklı ERC-20 tokenları arasında dönüştürme yapmak için Akıllı tokenlar kullanır. Bu dönüşümler, blok zincirinin protokolü aracılığıyla ve tamamen kripto para birimi borsalarının dışında gerçekleşir.

Akıllı tokenlar, Akıllı Sözleşmelerinde diğer ERC20 tokenlarının rezervlerini tutarak dahili olarak token dönüşümlerini işler. Daha sonra, kullanıcılar talep ettikçe bu rezervler arasında ileri ve geri dönüşüm yapabilirler.

Akıllı tokenları, para tutan banka olarak düşünebilirsiniz. Bir merkez bankasının döviz rezervlerini tutmasına ve aralarında dönüşüm gerçekleştirmesine benzer rezervler tutuyorlar.

Bancor protokolü, Ethereum’un ERC-20 standardını takip eden tüm tokenları destekler. Oluşturulan her Akıllı token ERC-20 uyumludur ve bu nedenle diğer tüm ERC-20 tokenlarıyla uyumludur.

Bancor Network Token (BNT) Nedir?

Bancor protokolünün kendi yerel para birimi BNT vardır. BNT, Bancor Ağındaki ilk Akıllı toke olup diğer tüm Akıllı tokenlar tarafından yedek olarak tutulur. Bu bağlantı, BNT'nin son tokena ulaşmak için gereken dönüşüm sayısını önemli ölçüde azaltmasına olanak tanır.

Bancor, bir değişimin gerçekleşmesi için alıcıların ve satıcıların eşleşme ihtiyacını ortadan kaldırarak (kripto para birimi borsalarında olduğu gibi) tokenlere likidite getirir. Bunun yerine, istediğiniz zaman doğrudan ağdaki akıllı sözleşmeler aracılığıyla dönüşüm yapabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ