Bant Protokolü, CTO'su ve Kurucu Ortakları SushiSwap protokolünün baş geliştiricisi olduğu yönündeki iddiaları yalanlayan bir bildiri yayınladı.

Band Protocol’ün CTO

Bant Protokolü, CTO'su ve Kurucu Ortakları SushiSwap protokolünün baş geliştiricisi olduğu yönündeki iddiaları yalanlayan bir bildiri yayınladı.

Zincirler arası veri oracle platformu Band Protocol, topluluk tarafından ortaya atılan argümanlara rağmen, Kurucu Ortak ve CTO Sorawit Suriyakarn'ın SushiSwap protokolünün yaratıcısı olduğu iddialarını çürüten bir açıklama yayınladı.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, popüler SushiSwap protokolünün baş geliştiricisi, Twitter kullanıcı adı Nomi'nin arkasında duran, kendine çok fazla dikkat çekti. "Fiyatla ilgilenmeyi bırakmak" ve yalnızca kodlamaya odaklanmak için tüm Sushi tokenlarını sattı.

Tartışmalı hareket, bir noktada % 70 düştüğü için SUSHI'nin fiyatı üzerinde ani sonuçlar doğurdu. Ancak, uzun süren Twitter tartışmalarından sonra Nomi, protokol üzerindeki kontrolü FTX CEO'su Sam Bankman-Fried'e devrederek tepki gösterdi.

Yine de, kazandığı ilgi, Twitter hesabının arkasındaki kişi de dahil olmak üzere çok sayıda spekülasyona neden oldu. Topluluk içinde en çok tartışılan teorilerden biri, Nomi'nin Band Protokolü - Sorawit Suriyakarn'ın Baş Teknoloji Sorumlusu olmasıdır.

 En hafif tabirle, ortaya konan kanıtlar biraz belirsizdi. Bir topluluk üyesi, Band Protocol ve SushiSwap'in aynı barındırma hizmetini paylaştığını açıkladı. Ek olarak, Şef Nomi ve Suriyakarn, Hearthstone'u sevdikleri için benzer bir oyun zevkine sahipler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ