Yeni bir Bank of America araştırması, 1000'den fazla ABD'li yetişkinden %90'ının önümüzdeki altı ay içinde kripto satın almayı planladığını gösteriyor.

Bank of America: ABD

Bank of America'nın Kripto Anketi

Bank of America (BOA) analisti Jason Kupferberg, Pazartesi günü CNBC ile yaptığı röportajda kripto para görünümünü paylaştı. Kendisine kripto para birimlerine sürekli ilgi gösteren yakın tarihli bir Bank of America anketi soruldu.

Analist, anketin bu ayın başlarında, kripto para birimi terra (LUNA) ve stablecoin terrausd'un (UST) çöküşünden sonra yapıldığını açıkladı. 1.000'den fazla ABD'li yetişkinin katıldığını ve örneklem büyüklüğünün "oldukça önemli" olduğunu kaydetti.

Kupferberg şu görüşlere yer verdi:

Ankete katılanların %90'ının önümüzdeki altı ay içinde bir miktar kripto satın almayı planladıklarını görmek ilginçti.

Şöyle devam etti: “Aslında bu, önceki altı ay içinde gerçekten bir miktar kripto satın aldığını bildiren yüzdeyle aynıydı.”

Ayrıca, tüm katılımcıların %30'u önümüzdeki altı ay içinde kripto paralarını satmayı planlamadıklarını söyledi.

Ödeme Yöntemi Olarak Kriptoyu Kullanmak

Bank of America anketi, tüketicilerin yakın gelecekte bitcoin veya diğer kripto para birimleri ile mal ve hizmetler için ödeme yapmayı bekleyip beklemediğini de inceliyor.

Sonuçlara göre, ankete katılanların %39'u çevrimiçi alışveriş için ödeme aracı olarak kripto para birimini kullandıklarını söyledi.

Analist şu yorumu yaptı:

Bunu bir ödeme yöntemi olarak kullanmak kesinlikle ilginç ve bunun altını çizen şeyin, kriptodan fiat tipine kadar belirli ürünlerin kullanımının artması olduğunu düşünüyoruz.

Örneğin, Coinbase Visa kartının insanların kripto para birimlerini Visa'nın kabul edildiği her yerde ödeme yapmak için kullanmalarına izin verdiğini söyledi. Kripto paralar tüccarlara ulaşmadan önce fiat para birimlerine dönüştürüldüğü için tüccarların kripto para birimlerini kabul etmek için kaydolmaları gerekmediğini kaydetti.

Var olan kripto para birimlerinin sayısı ve ademi merkeziyetçilik hakkında yorumda bulundu:

Gerçek şu ki, bizim görüşümüz çok fazla kripto borsası olduğu yönünde. Çok fazla kripto para birimi ve token var.

Kupferberg, “Bir miktar konsolidasyona” ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi. “Belki de biraz dot-com dönemine benziyor. Çok fazla dot-com hissesi vardı. Bank of America analisti, büyük bir sarsıntı oldu ve son derece başarılı olan gerçekten önemli dot-com şirketleri vardı” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ