Bank of America (BofA), genel olarak kripto para birimi endüstrisinin mevcut ve olası durumunu özetleyen bir araştırma raporu yayınladı.

Bank of America (BofA), genel olarak kripto para birimi endüstrisinin mevcut ve olası durumunu özetleyen bir araştırma raporu yayınladı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bank of America (BofA), şu anda İtalya ve Kanada'nın GSYİH'sinden daha fazla piyasa değerine sahip olan kripto para birimi endüstrisinin mevcut ve olası durumunu özetleyen bir araştırma raporu yayınladı. Rapor, Temmuz ayında kripto araştırma ekibinin kurulmasından bu yana bankanın ilk kripto para yayını. Finansal kurumlar, son birkaç yılda kripto piyasasına artan bir ilgi gösterdi.

Bank of America, Kripto Pazarının Ne Kadar Önemli Hale Geldiğini Vurguladı

Araştırma raporunda Bank of America, kripto pazarının ne kadar önemli hale geldiğini vurguladı. Banka, 2 trilyon doların üzerinde piyasa değeri ve 200 milyondan fazla küresel kullanıcısı olan bir endüstrinin “göz ardı edilemeyecek kadar büyük” olduğunu belirtti. Banka ayrıca kripto ekosisteminin şu anda Bitcoin hakkında daha az olduğunu söyledi. Artık işletim sistemleri, merkezi olmayan uygulamalar (DApp'ler), sabit paralar, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC'ler) ve değiştirilemez tokenler (NFT'ler) gibi davranan tokenler var. Bank of America, kripto para piyasasında artan yatırımlardan da bahsetti.

“Bitcoin giderek daha fazla benimsendiği için daha fazla değer yaratmayı bekliyoruz.”

Kripto para birimlerindeki Girişim Sermayesi yatırımları, geçen yıl 5.5 milyar dolardan bu yılın ilk yarısında şu anki rekor olan 17 milyar dolara, yaklaşık %210 arttı. "Bizim görüşümüz, şüphecilerin beklediğinden daha fazla fırsat olabileceği yönünde." Merkezi olmayan uygulamalarla ilgili olarak Bank of America, küresel olarak banka hesabı olmayan 1,7 milyar kişinin akıllı telefonlarıyla finansal hizmetlere erişmesinin mümkün olduğunu belirtti. “Bitcoin giderek daha fazla benimsendikçe, alternatif dijital paralar / tokenler yeni uygulamalara olanak sağladığından ve Girişim Sermayesi destekli özel şirketlerden oluşan bir boru hattının halka açık pazarlara ulaşmasıyla daha fazla değer yaratmayı bekliyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ