Şirketin küresel araştırma başkanı, alanı 'en hızlı büyüyen gelişen teknoloji ekosistemlerinden biri' olarak nitelendiriyor. Firmanın küresel teknoloji uzmanı ekibinin eski başkanı, yeni girişimi yönetmek üzere seçildi

Bank of America, Kripto Para Birimi Araştırma Çabalarını Başlattı

Şirketin küresel araştırma başkanı, alanı 'en hızlı büyüyen gelişen teknoloji ekosistemlerinden biri' olarak nitelendiriyor. Firmanın küresel teknoloji uzmanı ekibinin eski başkanı, yeni girişimi yönetmek üzere seçildi

Genişleme, saklama bankası State Street'in dijital finansa geçişe odaklanan yeni bir bölüm başlatmasından bir ay sonra gerçekleşti.

Dev bankadan büyük Bitcoin hamlesi

Bank of America, kripto para birimi ve dijital varlıkların araştırma kapsamına girmeye ve bu alandaki ayak izini genişletmek isteyen en son finansal kurum olmaya hazırlanıyor.

Bankanın küresel araştırma başkanı Candace Browning, kripto para birimleri ve dijital varlıkları “en hızlı büyüyen gelişen teknoloji ekosistemlerinden biri” olarak nitelendirdi.

Sektör şu anda yaklaşık 2 trilyon dolar değerinde, borsada işlem gören yeni ürünlere girişler 50 milyar dolar ve risk sermayesi firmaları kripto ve blok zinciri şirketlerine önemli yatırımlar yapıyor.

Browning, meslektaşlarına notta “Güçlü endüstri araştırma analizimiz, pazar lideri küresel ödeme platformumuz ve blok zinciri uzmanlığımız nedeniyle düşünce liderliği sağlamak için benzersiz bir konumdayız” dedi.

Şirket, küresel kripto para birimini, dijital varlıkları ve uzaydaki teknolojileri etkinleştirecek olan çabaya liderlik etmesi için Alkesh Shah'ı seçti. Bankanın küresel sabit gelir, para birimleri ve emtia araştırması başkanı Michael Maras'a rapor verecek. Bank of America'ya sırasıyla 2014 ve 2019'dan beri katılan Mamta Jain ve Andrew Moss, araştırma ekibinde Shah'a katılacak.

Browning, notta, 2013 yılında şirket için çalışmaya başlayan Shah'ın Insight Mobile, Global Banking & Markets içeriği ve CRM uygulaması dahil olmak üzere mobil kanallar aracılığıyla firmanın içgörülerini sunmaya devam edeceğini söyledi. Daha önce firmanın küresel teknoloji uzmanı ekibini yönetiyordu.

Fonlar akabilir

Bank of America'nın en son araştırma kapsamı genişlemesi, 40 trilyon dolarlık varlıkları yöneten saklama bankası State Street'in dijital finansa geçişe odaklanan yeni bir bölüm başlatmasından yaklaşık bir ay sonra geldi.

State Street CEO'su Ron O'Hanley, dijital varlıkların önümüzdeki beş yıl içinde finansal hizmetleri etkileyen en önemli güçlerden biri olmasını beklediğini söyledi.

Goldman Sachs, Mayıs ayında müşterilerine bitcoin türevleri sunacağını ve kripto para birimi için özel bir ticaret masası açacağını açıkladı. Wall Street bankası, Bitcoin vadeli işlem blok ticareti için Galaxy Digital'i likidite sağlayıcısı olarak adlandırarak geçen ay dijital varlık teklifini genişletmeye devam etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ