Bank of America'nın yeni raporu, “kripto değerlemelerindeki keskin düzeltmeye rağmen, sektöre olan tüketici ilgisinin güçlü olmaya devam ettiğini” açıklıyor.

Bank of America: Kriptoya Tüketici İlgisi Güçlü Kalıyor

Bank of America'nın Açılış Kripto Anketi

Bank of America Global Research, Pazartesi günü bu ayın başlarında gerçekleştirilen “açılış kripto/dijital varlık anketinin” sonuçlarını vurgulayan bir rapor yayınladı.

Kendilerini mevcut veya olası kripto/dijital varlık yatırımcıları olarak tanımlayan 1.013 anket katılımcısının %58'i şu anda kripto veya dijital varlıklara sahip olduklarını söyledi. Diğer %42 ise şu anda kripto sahibi olmadıklarını ancak önümüzdeki altı ay içinde bir miktar satın almayı planladıklarını söyledi.

Bank of America'nın paylaştığı raporda araştırma ekibi şunları yazdı:

Genel olarak bulgularımız, kripto değerlemelerindeki keskin düzeltmeye rağmen, sektöre olan tüketici ilgisinin güçlü kaldığını gösteriyor.

Anket sonuçlarına göre, "Yanıt verenlerin %91'i önümüzdeki 6 ay içinde kripto/dijital varlık satın almayı bekliyor, bu yüzde son 6 ayda satın aldıklarını söyleyenlerle aynı" rapor detayı.

Ayrıca, ankete katılanların %30'u önümüzdeki altı ay içinde kripto varlıklarının hiçbirini satmayı planlamadıklarını belirtti.

Anket ayrıca kriptonun bir ödeme yöntemi olarak kullanımına “artan ilgi” gösteriyor. Raporda, "İlginç bir şekilde, ankete katılanların %39'u ve %34'ü kripto/dijital varlıkları ödeme yöntemi olarak çevrimiçi veya yüz yüze satın alma işlemi yapmak için kullandıklarını bildirdiler."

Ayrıca ankete katılanların %49'u ve %53'ü sırasıyla çevrimiçi veya yüz yüze satın alma yapmak için kripto/dijital varlıkları kullanmaya ilgi duyduğunu belirtti.

Ayrıca anket, karşılıksız tokenler (NFT'ler) hakkında sorular içermektedir. Yanıt veren dijital varlık sahiplerinin %38'i aynı zamanda bir NFT'ye sahip olduklarını açıkladı ve yanıt verenlerin %50'den fazlası önümüzdeki birkaç ay içinde NFT satın almayı planladıklarını söyledi.

Yanıtlayanlar Arasında Popüler Olan Kripto Para Birimleri

Anket katılımcılarına ayrıca hangi kripto para birimlerine yatırım yaptıkları da soruldu. Raporda şu ifadeler yer alıyor:

En yaygın olarak sahip olunan kripto/dijital varlıklar, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, katılımcıların %75'i ve %44'ü ile bitcoin ve ethereum idi.

Ayrıca, ankete katılanların %26'sı dogecoin (DOGE) ve shiba inu (SHIB) gibi meme kripto para birimlerine sahip olduklarını söyledi.

%12'si ise tether ( USDT ), usd coin (USDC) ve terrausd (UST) gibi stablecoin'lere sahip olduklarını söyledi. Ankete katılanlar arasında diğer popüler kripto para birimleri terra (%8), cardano (%8), solana (%8), XRP(%6) ve AVAX (%5) idi.

Cryptocurrency terra (LUNA) ve algoritmik stabilcoin terrausd (UST) Mayıs ayı başlarında çöktü. Tartışmalı patlamaları , çeşitli ülkelerdeki düzenleyicileri çöküşü araştırmaya ve stablecoin'lerin acilen düzenlenmesi çağrısında bulunmaya sevk etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ