Raporlara ve sosyal medyaya göre, Venezuela'daki banka şubeleri Coronavirus yayılmaya devam ederken kapılarını kapatıyor. Ticaret hacmi arttıkça insanlar çözüm olarak Bitcoin'e yöneliyor.

Banka Şubeleri Kapatılırken Venezuela

Raporlara ve sosyal medyaya göre, Venezuela'daki banka şubeleri Coronavirus yayılmaya devam ederken kapılarını kapatıyor. Ticaret hacmi arttıkça insanlar çözüm olarak Bitcoin'e yöneliyor.

Venezuela, siyasi huzursuzluk, aşırı enflasyon ve ekonomik çalkantı ile ilgili olarak geçen yıl boyunca sahip olduğu sorunlardan daha fazlasını paylaştı. Latin Amerika ulusunun bankacılık sistemi gerginlik hissettiği için koronavirüsün (Covid-19) yayılması onlara eklendi.

Banka Şubeleri Kapatıldı

Venezuela'daki fiziki banka şubelerinin kapatıldığına ve dijital varlık ticaretinde artışa neden olduğuna dair raporlar ortaya çıkıyor.

Twitter'ın ilk kripto para raporları bunu doğruladı. Mythos Capital'in kurucusu Ryan Sean Adams, bankacılık sisteminin süresiz olarak durdurulduğunu ve 32 milyon insanı kilitlediğini tweetledi. Bu, daha sonra çevrimiçi bankacılık hizmetlerinin hala kullanılabilir olduğunu belirten bir notla geri çekildi

Johns Hopkins Üniversitesi izleyicisine göre, Venezuela bugüne kadar sadece 65'i bildirilen Covid-19 vakalarıyla su altında kalmadı.

Bu haftanın başlarında, Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro virüsün yayılmasını yavaşlatmak için ülke çapında bir karantina getirdi. Hükümet, bu acil durum önlemlerinin zaten ağır bir şekilde yüklenmiş sağlık sisteminin bunalmasını önleyeceğini umuyor. Maduro ayrıca işletmelerin kapanmasını emretti ve geçen Cuma günü hareketleri sınırlamak için barikatlar kurdu.

Washington Post'a göre, komşu ülkeler enfekte göçmenlerin Venezuela'nın kırık sağlık sisteminden kaçacaklarından korkuyorlar.

Petro Aşağı, Bitcoin Yukarı

Koronavirüs tehdidi, Venezuela'nın petrol destekli Petro kripto para birimini kabul etmeye zorlama çabalarını da engelliyor gibi görünüyor.

Ocak ayında Maduro, Petro destekli bir kumarhane başlatarak ve kripto para birimi kullanılarak yapılacak uluslararası uçuşlar için tüm havayolu yakıt satışlarını ilan ederek Petro'yu desteklemeye çalıştı.

Bununla birlikte, Venezuelalılar Petro'yu büyük ölçüde göz ardı ettiler, çünkü hacimler artmaya başladığında Bitcoin lehine görünüyor.

Sonuç olarak, Bitcoin ülkede primli olarak işlem görüyor ve Localbitcoins 500 milyon VES'in üzerinde veya yazı yazılırken neredeyse 7.000 dolar teklif ediyor. Bu, o anki BTC'nin şu anki fiyatından yaklaşık 800 $ daha yüksek.

 Bankacılık hizmetlerinin kapatılması ve sınırlandırılması, hedeflendiği rolü oynayan Bitcoin'e olan talebi açıkça arttırmıştır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ