Amerikan Bankacılık devi Citigroup, kripto ticareti, saklama ve finansman hizmetlerini başlatmayı düşünüyor.

 Bankacılık Devi Citigroup, Kripto Ticareti ve Saklama Hizmetlerini Başlatmayı Düşünüyor.

Amerikan Bankacılık devi Citigroup, kripto ticareti, saklama ve finansman hizmetlerini başlatmayı düşünüyor.

Citigroup’un küresel döviz başkanı Itay Tuchman, Financial Times'a Cuma günü yayınlanan bir raporda, bankanın geçen Ağustos ayından bu yana büyük müşterilerden Bitcoin'e "çok hızlı" bir ilgi birikimi gördüğünü söyledi. Bizim bakış açımıza göre farklı seçenekler var ve müşterilere en iyi hizmeti nerede sunabileceğimizi düşünüyoruz. Bu bir özel mülk ticareti çabası olmayacak, ”dedi Tuchman, bankaların kar elde etmek için kendi paralarıyla ticaret yaptıkları özel ticarete atıfta bulundu.

Citigroup, kripto hizmetlerini başlatmak için acele etmiyor.

Amerikan bankacılık devi, kripto hizmetlerini başlatmak için acele etmiyor. Tuchman, bankanın müşterilere fayda sağlayacak ve düzenleyicilerin destekleyebileceği bir şey inşa edebileceğinden emin olduğunda devreye gireceğini söyledi. Tuchman, "Herhangi bir FOMO [kaçırma korkum] yok çünkü kriptonun burada kalıcı olduğuna ve piyasanın henüz başlangıcında olduğumuza inanıyorum," dedi. Bu bir uzay yarışı değil. Birden fazla bayrağa yer var ”diye ekledi.

Citi, bitcoin'in geliştikçe "uluslararası bir ticaret para birimi" haline gelebileceğini iddia etti.

Bu yılın başlarında Citi, bitcoin'in geliştikçe "uluslararası bir ticaret para birimi" haline gelebileceğini belirten bir rapor yayınladı. Banka, "Bitcoin'i neyin önemli kıldığına dair algılar gelişmeye ve yeni fırsatlar yaratmaya devam ederken, diğer yandan da ana akım olma algısını artırmaya devam ediyor" dedi. “Bitcoin: Devrilme Noktasında” başlıklı rapor, Bitcoin'in bir ödeme biçiminden bir değer deposu olarak mevcut durumuna gelişimini gösteriyor. Bankacılık devi, Bitcoin'in temel özelliklerinin küresel erişimi ve tarafsızlığı ile birleştiğinde, yaklaşık yedi yıl içinde uluslararası ticaret için "tercih edilen para birimine" dönüşebileceğini tahmin ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ